نقد شورا نقد رمان پرواز مبهم|mobina137/ توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع GHAZAL NAROEE
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 472
  • کاربران تگ شده هیچ

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
558905_42a0970b60d7650602b1434ac66ed992.jpg
با سلام خدمت نویسنده عزیز!
"نقد بی کینه دیگران بر کار ما پاداشی است که ارزش آن را باید دانست"
رمان"پرواز مبهم" بر اساس پست‌های ارائه شده توسط شورای انجمن یک رمان، بر اساس اصول نقد گردیده است.
لطفاً دو روز صبر کنید تا همه نقدها در تاپیک قرار بگیرند.
پس از مطالعه نقدها، برای بیشتر بی‌نقص شدن رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود، خصوصی به مدیران نقد تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.

مدیریت تالار نقد

امضا : GHAZAL NAROEE

*Soheyla*

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
19/5/19
ارسالی‌ها
1,120
پسندها
28,579
امتیازها
52,073
مدال‌ها
28
سطح
28

نقد رمان پرواز مبهم.
به‌نام وجودی که وجودم ز وجودش شده موجود.
سلام خدمت شما نویسنده‌ی عزیزم.

عنوان: عنوان انتخابی شما ترکیبی از دو کلمه‌ی(پرواز) و (مبهم) بود که تونسته بودین ترکیب نو و جدیدی خلق کنین، اما نویسنده‌ی قشنگم این عنوان زیاد جالب و کنجکاوو کننده نبود، من خودم بارها شاید از کنار رمان شما گذشته باشم و این عنوان من رو کنجکاوو به خوندن نکرده باشه.
و با ژانرهای انتخابی شما که درام و عاشقانه بود تناسب چندانی نداشت‌.

ژانر: درام و عاشقانه.
درام یعنی اتفاقات تلخ و شیرین.
ژانر قالب شما درام بود و این ژانر با تناژ متعادل در بطن رمان وجود داشت. روژانی که به خاطر دلیل نامعلومی ترک شده بود و از دوست و آشنا کنایه می‌شنید و رنج می‌برد، اما برای اینکه فضا رو کمی شاد کنین سعی کرده بودین...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : *Soheyla*

Mobina.yahyazade

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
14/5/20
ارسالی‌ها
796
پسندها
3,662
امتیازها
17,773
مدال‌ها
13
سطح
12

نقد رمان پرواز مبهم.
به‌نام وجودی که وجودم ز وجودش شده موجود.
سلام خدمت شما نویسنده‌ی عزیزم.

عنوان: عنوان انتخابی شما ترکیبی از دو کلمه‌ی(پرواز) و (مبهم) بود که تونسته بودین ترکیب نو و جدیدی خلق کنین، اما نویسنده‌ی قشنگم این عنوان زیاد جالب و کنجکاوو کننده نبود، من خودم بارها شاید از کنار رمان شما گذشته باشم و این عنوان من رو کنجکاوو به خوندن نکرده باشه.
و با ژانرهای انتخابی شما که درام و عاشقانه بود تناسب چندانی نداشت‌.

ژانر: درام و عاشقانه.
درام یعنی اتفاقات تلخ و شیرین.
ژانر قالب شما درام بود و این ژانر با تناژ متعادل در بطن رمان وجود داشت. روژانی که به خاطر دلیل نامعلومی ترک شده بود و از دوست و آشنا کنایه می‌شنید و رنج می‌برد،...

ثنا بانو

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/4/20
ارسالی‌ها
68
پسندها
2,406
امتیازها
11,378
مدال‌ها
8
سطح
8

عنوان:
عنوان این رمان پرواز مبهم می‌باشد. سؤالات بسیار زیادی ذهن خواننده را به خود مشغول می‌کند تا بتواند سرنخی از رمان بدست بیاورد. این عنوان با بدنه رمان مرتبط است. عنوان ذهن خواننده را درگیر کرده است. نویسنده عزیز می‌توانست با کمی تغییر در این عنوان آن را به موضوع و بدنه‌ی اصلی رمان نزدیک‌تر و مرتبط‌تر کند. این عنوان بکر می‌باشد ولی نه به اندازه‌ای که جذابیت خاصی برای خواننده داشته باشد. شاید با خواندن این عنوان هیچ حس خاصی به خواننده القا نشود و شاید هم این فکر به ذهنش خطور کند که سفری در طی این رمان پیش می‌آید و در طی آن اتفاقاتی برای شخصیت‌های اصلی خواهد افتاد.

ژانر:
ژانر این رمان درام و عاشقانه می‌باشد. ابتدا پیرامون ژانر درام بررسی را آغاز می‌کنیم. باتوجه به اتفاقی که برای...

Mobina.yahyazade

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
14/5/20
ارسالی‌ها
796
پسندها
3,662
امتیازها
17,773
مدال‌ها
13
سطح
12

عنوان:
عنوان این رمان پرواز مبهم می‌باشد. سؤالات بسیار زیادی ذهن خواننده را به خود مشغول می‌کند تا بتواند سرنخی از رمان بدست بیاورد. این عنوان با بدنه رمان مرتبط است. عنوان ذهن خواننده را درگیر کرده است. نویسنده عزیز می‌توانست با کمی تغییر در این عنوان آن را به موضوع و بدنه‌ی اصلی رمان نزدیک‌تر و مرتبط‌تر کند. این عنوان بکر می‌باشد ولی نه به اندازه‌ای که جذابیت خاصی برای خواننده داشته باشد. شاید با خواندن این عنوان هیچ حس خاصی به خواننده القا نشود و شاید هم این فکر به ذهنش خطور کند که سفری در طی این رمان پیش می‌آید و در طی آن اتفاقاتی برای شخصیت‌های اصلی خواهد افتاد.

ژانر:
ژانر این رمان درام و عاشقانه می‌باشد. ابتدا پیرامون ژانر درام بررسی...