گفتگوی آزاد نقد سریال "آقازاده" ⁦⁦

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ش.م.ی.م فرهادی

نویسنده ادبیات + شاعر انجمن
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
9/9/18
ارسالی‌ها
1,694
پسندها
18,244
امتیازها
44,573
مدال‌ها
23
سطح
28

بحث ببو گلابی بودن راضیه نیست! کلمه ی درستی هم نیست...
بحث بی اطلاع بودنشه.. ندیدنشه...
اگر عقل نداشت و دل نداشت با هر اتفاقی که یا میدونست یا نه نمیموند پای حامد و این ماجراهارو هم تحمل کنه

امضا : ش.م.ی.م فرهادی

Nwginz

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
11/10/20
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
5,095
امتیازها
23,673
مدال‌ها
16
سطح
12

به نظرم سریال خوبیه و ارزش دیدن داره. اما متاسفانه بعضی جاها واقعا با حاشیه سطح کیفی سریال رو پایین آوردن. آقای عنقا آنقدر خنگ نیست که نفهمه مثلا اون پارت اش و شکلات چقدر حاشیه ساز میشه.چرا ساخت؟ یا مثلا واجب بود شریفه خانم با دستکش حامد رو نوازش کنه؟ اینا صحنه های به نظرم واقعا اضافه بود! یا مثلا تو انتخاب بازیگر، به نظرم سینا مهراد انتخاب غلطی بود. اصلا خیلی مصنوعی بازی می‌کنه. تو پدر خیلی خوب بازی کرد اما اینجا نه. یکیم نحوه صحبت دکتر بحری. آخه وزیر (البته هنوز وزیر نشده)هرچه قدرم بی ادب باشه دیگه اینقدر بی ادبانه صحبت نمیکنه. مدام فوش قرقره می کنه.این خیلی بده یه آدم تحصیل کرده و شخص مهم دولتی اینقدر بی ادب و بی نزاکت باشه. نکته آخر راجب...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

S@h@r

کاربر سایت
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
525
پسندها
6,389
امتیازها
21,973
مدال‌ها
17
سطح
12

اتفاقا بابت اون صحنه ها دقیقا می دونستن دارن چیکار میکنن. ببین چقدر سر و صدا کرد! خیلی ها مثل من تا اون صحنه شکلات آقا زاده رو ندیده بودن اما بعد اون بمبی که تو اینستا افتاد کنجکاو شدم ببینم چیه. همیشه اینجور صحنه ها مخصوصا توی سریالای عنقا هست. کافیه اون تیکه ی سریال پدر رو یادت بیاد که از طبقه سوم پرید پایین فقط دستش شکست. شاید مسخره و احمقانه بیاد اما همینا باعث جذب بیننده میشه.
نه رفیق دفع بیننده! تا اون قسمت همه دوستان من سریالو میدیدن، بعد اون دیگه نگاه نکردن!

امضا : S@h@r

ش.م.ی.م فرهادی

نویسنده ادبیات + شاعر انجمن
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
9/9/18
ارسالی‌ها
1,694
پسندها
18,244
امتیازها
44,573
مدال‌ها
23
سطح
28

”از همون اول فیلم
اینکه اومد تهران و چیکارا کرد نمیشه سرزنشش کرد در اینباره
مملکتمون جوری شده که چاره ندارن اینجور آدما....اونا و اصلا همه ی ما هم آدمیم و دلمون میخواد بهترینارو داشته باشیم...“
آره...
مثلا خودمونو بزاریم جای راضیه.../!

امضا : ش.م.ی.م فرهادی
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] -No Voice

Sama_Shams

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/5/18
ارسالی‌ها
1,051
پسندها
13,824
امتیازها
34,373
مدال‌ها
17
سطح
19

اين فيلم با وجود فيلمنامه‌ اي كه شايد بشه بهش گفت قوي اما يه جاهايي ايراد داره.
مثلا انتخاب آقاي مهراد در نقش حامد! آقاي مهراد به لحاظ ظاهري به شخصيت حامد نزديكن اما به لحاظ شخصيتي خيلي مصنوعي عمل كردن و به قول خانم شكيبا بهترين حالتشون بغض كردنشون بود!
درباره سكانس هاي طلايي فيلم[مثلا سكانس صحبت هاي حامد و راضيه تو حرم ] ميشد كه خيلي خيلي بهتر از اين باشه اما خب حداقل به من به عنوان يه بيننده هيچ احساسي رو منتقل نكرد!
و مورد ديگه تغيير ناگهاني ابعاد شخصيتي شريفه خانم در قسمت هاي اخير بود! در اوايل فيلم شريفه خانم يه آدم مذهبي در عين حال تا حدودي روشنفكر بودن و اين شخصيت تا اواسط داستان جريان داشت! اما به طور ناگهاني تبديل شدن به يك آدم شديدا احساساتي و كوته فكر!

امضا : Sama_Shams

Sama_Shams

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/5/18
ارسالی‌ها
1,051
پسندها
13,824
امتیازها
34,373
مدال‌ها
17
سطح
19

دقیقا من همین فکر رو میکنم.
مخصوصا با دیدن قسمت جدید که امروز ظهر منتشر شد!ر راضیه از قبل روز عروسی متوجه اشتباهاتش شده بود و بنظرم باید علاوه بر گفتن قضایا به حامد راه و چاره‌ای هم برای اتفاقات احتمالی از سمت نیما می‌کرد.
دختری که توی قسمت های اول به ما نمایش داده شد هرچند توی کارای نادرست ازش بهره می‌برد اما ذهن و عقل پویا و فعالی داشت و خودمونی بخوام بگم همچینم ببوگلابی نبود. هرچند که هوای پول و شهر بزرگ باعث شد که دست به این کارا بزنه.
ولی الان ما داریم دختری رو میبینم که هیچکاری جز گریه نمی‌کنه
اتفاقا !
راضيه اصلا و ابدا هم ذهن و عقل پویایی نداشته! اگر قرار بود راضیه یه آدم باهوش باشه به هیچ وجه خودشو با وعده های نیما گول...

امضا : Sama_Shams

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,021
پسندها
12,342
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

اما خیلی از مردم دنیا کسیو ندارن که بخواد از اول درست و غلط نشونشون بده
باید خودش تجربه کنه... امتحان کنه... رشد کنه... و راضیه هم به نظرم از همین دسته بود
اولا همه مردم دنیا از نعمت عقل بهره‌مند هستن و این خیلی مهمه!
و دوما، ما داریم درباره راضیه‌ای حرف می‌زنیم که توی عصر ارتباطات و تکنولوژی زندگی می‌کنه!
شاید اگه صدسال قبل بود می‌شد بگیم راضیه بی‌اطلاع و خام بود...اما توی این دوران، همه ما برای فهمیدن یه سری چیزا، به منابع کافی دسترسی داریم.
و درباره تجربه...
ما فقط یه بار فرصت زندگی کردن داریم. نمی‌شه همه چیز رو تجربه کنیم و سرمون به سنگ بخوره تا بفهمیم غلطه.
آدمی که دارای هدف و چارچوب مشخص باشه، حتی اگه توی دورافتاده‌ترین...

امضا : فاطمه شکیبا

AmirAdabi❆

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/4/18
ارسالی‌ها
467
پسندها
12,217
امتیازها
31,973
مدال‌ها
19
سطح
19

• نویسنده موضوع
اتفاقا بابت اون صحنه ها دقیقا می دونستن دارن چیکار میکنن. ببین چقدر سر و صدا کرد! خیلی ها مثل من تا اون صحنه شکلات آقا زاده رو ندیده بودن اما بعد اون بمبی که تو اینستا افتاد کنجکاو شدم ببینم چیه. همیشه اینجور صحنه ها مخصوصا توی سریالای عنقا هست. کافیه اون تیکه ی سریال پدر رو یادت بیاد که از طبقه سوم پرید پایین فقط دستش شکست. شاید مسخره و احمقانه بیاد اما همینا باعث جذب بیننده میشه.
اره اتفاقا خود آقای عنقا هم به این موضوع اعتراف کرد توی یکی از مصاحبه ها

امضا : AmirAdabi❆

AmirAdabi❆

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/4/18
ارسالی‌ها
467
پسندها
12,217
امتیازها
31,973
مدال‌ها
19
سطح
19

• نویسنده موضوع
نه رفیق دفع بیننده! تا اون قسمت همه دوستان من سریالو میدیدن، بعد اون دیگه نگاه نکردن!
هرچند اینم درسته و ی سری از مخاطب هارو زده کرد از سریال.
اینم یکی از شگرف های جدید فیلم سازاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] -No Voice

AmirAdabi❆

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/4/18
ارسالی‌ها
467
پسندها
12,217
امتیازها
31,973
مدال‌ها
19
سطح
19

• نویسنده موضوع
اتفاقا !
راضيه اصلا و ابدا هم ذهن و عقل پویایی نداشته! اگر قرار بود راضیه یه آدم باهوش باشه به هیچ وجه خودشو با وعده های نیما گول نمیزد!
ببینید حتی اگه یه دختر روستایی بود که آرزوهاش زیادی بزرگتر از خودش بودن اگر عاقل بود به هیچ وجه این کارو نمیکرد! اگر عاقل بود هیچ وقت چک سفید امضا دست نیما نداشت!
درثانی در شرایطی که نیما خیلی راحت دست به هر کاری میزد حتی عقل یه آدم عاقل هم دیگه به دردش نمیخوره!
اولا ک تمام بُعد های هیچ انسانی کامل نیست.
یکی سخنوره اما در مقابلش بُعد ایده‌پردازی و ادبیاتی نداره در نتیجه نمیتونه همیشه سخنور ماهری نیس.
جدا از اینکه حرف من رو درمورد عقل و هوش راضیه بد برداشت کردید اما قرار هم نیس کسی که عقل و فکر...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا