گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان مهره‌ی مات | م.صالحی کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع م .صالحی
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 34
  • بازدیدها 1,059
  • کاربران تگ شده هیچ

م .صالحی

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/6/20
ارسالی‌ها
797
پسندها
7,419
امتیازها
22,273
مدال‌ها
13
سطح
12

• نویسنده موضوع

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,716
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

سلام خسته نباشین
رمان خیلی قشنگی دارین
اسم رمان مهره ی مات، به موضوع داستانتون میاد و به علاوه جذاب هم هست و با خوندن همون چند صفحه اول میتونی ارتباطش با داستان رو حس کنی
نقص حس امیزی کمی توی رمانتون به چشم میخوره
یعنی اگه بخوام با توصیفات و فضا سازی مقایسه کنم، فضا سازی خیلی بیشتر از حس امیزیه و ممکنه گاهی توصیفات تو ذوق بزنه اما در کل میتونه به راحتی مکان رو تو ذهن خواننده مجسم کنه که این عالیه
در مورد شخصیت پردازی، شخصیت ارمین با توجه به وضعیتش کاملا قابل درک و خوبه ولی شخصیت ارش، راستش اغلب رمان های جنایی چنین شخصیتی دارن و امیدوارم تا جلوتر میریم نویسنده بتونه بیشتر متمایزش کنه
اگه بخوام خلاصه‌ش کنم رمان خیلی زیبا و خلاقیه و ممنون از رمان زیباتون :‌)...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Najva❁

م .صالحی

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/6/20
ارسالی‌ها
797
پسندها
7,419
امتیازها
22,273
مدال‌ها
13
سطح
12

• نویسنده موضوع
سلام خسته نباشین
رمان خیلی قشنگی دارین
اسم رمان مهره ی مات، به موضوع داستانتون میاد و به علاوه جذاب هم هست و با خوندن همون چند صفحه اول میتونی ارتباطش با داستان رو حس کنی
نقص حس امیزی کمی توی رمانتون به چشم میخوره
یعنی اگه بخوام با توصیفات و فضا سازی مقایسه کنم، فضا سازی خیلی بیشتر از حس امیزیه و ممکنه گاهی توصیفات تو ذوق بزنه اما در کل میتونه به راحتی مکان رو تو ذهن خواننده مجسم کنه که این عالیه
در مورد شخصیت پردازی، شخصیت ارمین با توجه به وضعیتش کاملا قابل درک و خوبه ولی شخصیت ارش، راستش اغلب رمان های جنایی چنین شخصیتی دارن و امیدوارم تا جلوتر میریم نویسنده بتونه بیشتر متمایزش کنه
اگه بخوام خلاصه‌ش کنم رمان خیلی زیبا و خلاقیه و ممنون از رمان...

R.FANAYI

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
22/6/19
ارسالی‌ها
1,901
پسندها
32,477
امتیازها
64,873
مدال‌ها
36
سطح
33

عرض سلام و خسته نباشید، من جهت هم‌خوانی رمان‌تون رو مطالعه کردم ولی متاسفانه موفق به خوندن کامل رمان‌تون به خاطر کمبود وقت و کارهای درسی و انجمنم نشدم.
در نگاه اوّل عنوان دارای جذب مخاطب حدوداً خوبی بود، در حقیقت اندک کنجکاوی‌ای را به شخصی که با ترکیب "مهره‌ی مات" در نقش یک عنوان روبه‌رو می‌شود انتقال می‌دهد. در عین حال ارتباطی غیرمستقیم نیز با ژانر معمایی که رمان براساس آن شکل گرفته بود داشت.
شروع‌تان می‌توانست بهتر باشد، در حقیقت یک تلنگر، یک شروع نسبتاً طوفانی که نویسنده را کمی شوکه و در عین حال کنجکاوی‌اش را نیز تحریک کند. در ادامه تا حدودی مطلوب عمل کرده بودید، اتفاقات پشت سرهم و اتفاقی اضافی که محتوایش قابل حذف باشد دیده نمی‌شد و این نشان از پیرنگ درست رمان می‌داد؛ امّا در کنارش...

م .صالحی

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/6/20
ارسالی‌ها
797
پسندها
7,419
امتیازها
22,273
مدال‌ها
13
سطح
12

• نویسنده موضوع
عرض سلام و خسته نباشید، من جهت هم‌خوانی رمان‌تون رو مطالعه کردم ولی متاسفانه موفق به خوندن کامل رمان‌تون به خاطر کمبود وقت و کارهای درسی و انجمنم نشدم.
در نگاه اوّل عنوان دارای جذب مخاطب حدوداً خوبی بود، در حقیقت اندک کنجکاوی‌ای را به شخصی که با ترکیب "مهره‌ی مات" در نقش یک عنوان روبه‌رو می‌شود انتقال می‌دهد. در عین حال ارتباطی غیرمستقیم نیز با ژانر معمایی که رمان براساس آن شکل گرفته بود داشت.
شروع‌تان می‌توانست بهتر باشد، در حقیقت یک تلنگر، یک شروع نسبتاً طوفانی که نویسنده را کمی شوکه و در عین حال کنجکاوی‌اش را نیز تحریک کند. در ادامه تا حدودی مطلوب عمل کرده بودید، اتفاقات پشت سرهم و اتفاقی اضافی که محتوایش قابل حذف باشد دیده نمی‌شد و...