شب نشینی شب نشینی با نویسنده افتخاری افسانه نوروزی | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 87
  • بازدیدها 2,866
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

درود بر شما.
می‌خواستم بدونم رمان‌هایی که می‌نویسید بیشتر طبع شاد داره یا غمگین؟
و اینکه تا به حال شده حس کنید که اصلا چرا دارید نوشتن رو ادامه می‌دید و دارید کار بیهوده‌ای انجام می‌دید؟ اگر بله برای رهایی از این احساس چه‌کار کردید؟
و تا به حال شده از خلق یک شخصیت پشیمون بشید و آرزو کنید که کاش اصلا این رمان رو نمی‌نوشتید‌؟
با عرض معذرت از سوال‌های زیادم، می‌خواستم اینم بدونم؛ من خیلی وقت‌ها ایده‌های ناب و زیبایی به ذهنم می‌رسه ولی وقتی اون‌ها رو روی کاغذ میارم هیچ ایده‌ای برای ادامه دادنشون پیدا نمی‌کنم. راه‌حلی برای این موضوع دارید؟
سلام عزیزم
رمان های من بیشتر درون‌مایه عاشقانه‌ست و ژانر اجتماعی رو هم در برمیگیره
نه. تا به حال...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Afsaneh.Norouzy

NILO_R

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
28/10/20
ارسالی‌ها
240
پسندها
7,410
امتیازها
21,583
مدال‌ها
12
سطح
12

سلام
شده ایده‌ای داشته باشی ولی نتونی اون رو بنویسی؟ تو این شرایط چیکار می‌کنی؟
وقتی که برای اولین بار شروع به نوشتن کردی شده چندتا رمان رو شروع کنی ولی چند پارت که گذشت رهاش کنی یه جورایی زده بشی؟ اگه شده چیکار کردی که یه رمان رو تا آخرش ادامه بدی؟

ChakavaK

گوینده انجمن
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/11/20
ارسالی‌ها
926
پسندها
12,202
امتیازها
35,373
مدال‌ها
19
سطح
20

افسانه خانم شرمنده اما مثلاً میشه منی که الان بچه‌م یه ایده‌ی خیلی خوب و زیبا داشته باشم اما فعلا‍ً نخوام اون رو به تصویر بکشم و نگه‌ش دارم برای آینده وقتی که بزرگ شده‌م؟
اینطوری میشه؟
یا برای مثال تا جایی که من می‌دونم نویسنده‌های گل انجمنمون بیشترشون ۲۰یا۲۰و چند سالشونه. امکانش هست یه بچه‌ی۱۳_۱۴ساله بتونه یه همچین رمان‌هایی با تگ ویژه بنویسه؟

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

سلام
شده ایده‌ای داشته باشی ولی نتونی اون رو بنویسی؟ تو این شرایط چیکار می‌کنی؟
وقتی که برای اولین بار شروع به نوشتن کردی شده چندتا رمان رو شروع کنی ولی چند پارت که گذشت رهاش کنی یه جورایی زده بشی؟ اگه شده چیکار کردی که یه رمان رو تا آخرش ادامه بدی؟
سلام عزیزم
راستش من همیشه به دنبال ایده می‌گردم ولی اگر هم روزی برسه که ایده هام زیاد شه و نتونم اون موقع بنویسمشون تو رمان، تماما یه جا یادداشت میکنم که یادم نره.
برای سوال دوم هم بله خیلی زیاد. به وفور... بیشتر از ده دوازده تا کار نیمه تمام دارم تو سیستمم که بعضیاش فقط یه صفحه ست. بعضیا پنجاه صفحه و بعضیا هم حتی سی صد چهارصد صفحه نوشته شده ولی هیچ وقت تموم نشدن

NILO_R

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
28/10/20
ارسالی‌ها
240
پسندها
7,410
امتیازها
21,583
مدال‌ها
12
سطح
12

سلام عزیزم
راستش من همیشه به دنبال ایده می‌گردم ولی اگر هم روزی برسه که ایده هام زیاد شه و نتونم اون موقع بنویسمشون تو رمان، تماما یه جا یادداشت میکنم که یادم نره.
برای سوال دوم هم بله خیلی زیاد. به وفور... بیشتر از ده دوازده تا کار نیمه تمام دارم تو سیستمم که بعضیاش فقط یه صفحه ست. بعضیا پنجاه صفحه و بعضیا هم حتی سی صد چهارصد صفحه نوشته شده ولی هیچ وقت تموم نشدن
مرسی عزیز دلم:458211-8e33e52a2f7bd5005505daf268120cac:

زیر شکوفهها

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
25/9/19
ارسالی‌ها
1,040
پسندها
8,022
امتیازها
27,673
مدال‌ها
19
سطح
16

سلام خانم نوروزی عزیز!♡♡ وقتتون بخیر.

به یه نویسنده‌ی تازه کار چه توصیه‌ای می‌کنید؟

هرجوری که دلتون میخواد می‌نویسید، یا همیشه سعی میکنید طوری بنویسید که مردم خوششون بیاد و وسواس زیاد به خرج میدید؟

یک نویسنده اگر بارها و بارها بنویسه و نوشته‌هاشو اصلاح و ویرایش کنه آیا به موفقیت میرسه و رشد میکنه یا به چیزای دیگه ای هم احتیاج داره؟

چیزی که خیلی در راه پیشرفت توی نویسندگی به شما کمک کرد چی بود؟

آیا توی نوشتن از آهنگ‌ها یا کتاب‌های دیگه الهام میگیرید؟

قطعا وقت‌هایی بوده که احساس ناامیدی کردید و دیگه نتونستید به نوشتن ادامه بدید، چه‌طوری این احساستون رو برطرف کردید، به خودتون امید دادید و بازم به نوشتن ادامه دادید؟

یک رمان عالی و بی‌نقص چه ویژگی‌هایی داره؟ تا حالا رمانی خوندید که...

آخرین ویرایش

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

افسانه خانم شرمنده اما مثلاً میشه منی که الان بچه‌م یه ایده‌ی خیلی خوب و زیبا داشته باشم اما فعلا‍ً نخوام اون رو به تصویر بکشم و نگه‌ش دارم برای آینده وقتی که بزرگ شده‌م؟
اینطوری میشه؟
یا برای مثال تا جایی که من می‌دونم نویسنده‌های گل انجمنمون بیشترشون ۲۰یا۲۰و چند سالشونه. امکانش هست یه بچه‌ی۱۳_۱۴ساله بتونه یه همچین رمان‌هایی با تگ ویژه بنویسه؟
سلام عزیزم
چرا نشه؟
برای دوستانی که از چهارده سالگی یا کمتر تو این محیط قرار میگیرن فعالیت کردن و کسب تجربه خیلی به دردشون میخوره و
وقتی به سن بیست برسن تازه متوجه میشن چقد نسبت به کسی که تو این محیط نبوده تجربه دارن. شما بنویس رماناتو
ایده هات رو هم پیاده سازی کن...

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

با سلام و عرض ادب.‌ وقتتان بخیر.‌
در ابتدا،‌ سال نو را به شما تبریک می‌گویم و امیدوارم سال خوبی داشته باشید.
سوالی که داشتم،‌ این هستش که بعضی اوقات،‌ نویسنده نمی‌تونه بنویسه!‌ و فرض کنید این برای نویسنده‌ای که مدام در حال نوشتن بوده و هیچ‌وقت دست از نوشتن بر نمی‌داشته،‌ معضل بزرگی هست.‌ پیشنهاد شما نویسنده عزیز برای دوباره نوشتن چی هستش؟‌
و سوال دیگه‌ام این هست که،‌ وقتی ایده‌ای به ذهنمون میرسه،‌ حالا با توجه به اینکه ممکنه خیلی از افراد بگن که این ایده و نوشتت اشتباه و بد هست،‌ خوب صدرصد نویسنده دیگه میلش به نوشتن نمیره؛ درسته؟‌ شما در این موقعیت چه کاری انجام می‌دید و توصیه‌‌ای که می‌کنید چی هست؟‌ چون خیلی از نویسنده‌ها می‌خوان بنویسند،‌ اما با توجه به صحبت‌های افراد...

امضا : ADLAYD

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,643
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

سلام و عیدتون مبارک
من اکثر سوالاتی که داشتم رو با خوندن جواب‌های بقیه گرفتم
فقط یک نکته و اونم اینه که من وقتی سر به مهر می خونم حس میکنم واقعا توی اون فضا هستم و اون آدما وجود دارن که حس میکنم هنرتون تو شخصیت‌پردازی رو نشون میده و می‌خوام بدونم چجوری دیالوگ‌هارو طوری می‌نویسید که حتی بدون خوندن اسم طرف میدونیم برای چه کرکتریه؟ یا گاهی لهجه‌ها و سبک خاصی که حرف زدنشون استفاده میکنید چجوری به ذهنتون میرسه؟ مثلا من فردیم که زبان مادریم فارسی نیست و به ندرت فارسی صحبت میکنم؛ چه راهی هست بتونم گویش‌های مختلف زبانی که حتی باهاش حرف نمیزنم رو به زبان شخصیتم تعمیم بدم؟

همچنین بنظرتون نوشتن مجازی بهتره یا فقط چاپی؟ توی چاپ امکان پیشرفت هست ولی تو مجازی انگار هر کلمه که مینویسی خواننده‌هاش...

امضا : Najva❁

soft.and.lily

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
15/12/19
ارسالی‌ها
118
پسندها
1,450
امتیازها
9,763
مدال‌ها
7
سطح
8

سلام
شما گفتید که خانواده‌تون اصلا به نویسندگی به چشم یه حرفه نگاه نمی‌کردن... راستش منم همین مشکل رو دارم!
خانواده‌م بخاطر اینکه از دبستان توانایی زیادی توی حل مسائل ریاضی داشتم از همون بچگی بهم میگفتن تو بزرگ بشی حتما باید خانوم دکتر بشی! وقتی به انتخاب رشته توی دبیرستان رسیدم مادرم بهم گفت که هر رشته‌ای که میخوام انتخاب کنم و آزادم ولی حق ندارم سمت رشته‌های هنر برم! و معتقد بود که توانایی و علاقه‌ام توی نقاشی میتونه درکنار شغل دیگه‌ای که انتخاب میکنم باشه! همون موقع دبیرستان فرزانگان تجربی قبول شدم و با اینکه بهم گفتن توی انتخاب آزادی، با زبان بی زبانی بهم میگفتن که برو تجربی و بعدم داروسازی قبول شو و... (انگاری کشکه!) مادرم خودش هم به گفته خودش توانایی زیادی توی ریاضی و فیزیک و...

امضا : soft.and.lily
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.