میزگرد | میزگرد شبانه با موضوع "نقش خرافه‌های قدیمی در زندگی"|

• نویسنده موضوع GHAZAL NAROEE
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 338
  • بازدیدها 4,115
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
فقفقفث.png

«به نام خدا»
«از نشانه های ذهن فرهیخته آن است که در عین مخالفت با عقیده ای، به آن احترام بگذارد.»

#سخن_بزرگان

سلام به کاربران عزیز انجمن یک رمان
در اینجا ما گردهم اومدیم تا باهم گپ و گفتی گرم داشته باشیم.
به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌ها در کمال احترام به ما کمک می‌کنه دید وسیع‌تری نسبت به جهان داشته باشیم.
طبق نظرسنجی هفته قبل، موضوع ما مشخص شده.
پ.ن: بابت تاخیر عذرخواهی می‌کنم. :flowersmile:

زمان گفت و گو:
8:40
12:40

*********...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : GHAZAL NAROEE

Hadiseh Shahbazi

مدیر بازنشسته حقوق + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
3/10/21
ارسالی‌ها
1,507
پسندها
27,817
امتیازها
48,073
مدال‌ها
21
سطح
28

بسمه تعالی

ابتدا ذکر میکنم که خیلی خوشحالم بابت اینکه در این میز گرد همراه دوستان اهل قلم هستم.

موضوع‌های انتخابی بسیار قابل بحث هستن و خوبه که چنین عناوینی انتخاب میشن. این عناوین نه‌تنها ما رو با عقاید عموم اشنا می‌کنه بلکه از طریق بحث‌هایی که صورت میگیره راستی اون‌ها نمایان و اشتباهات هم رو میشه. پس یکی از پاسخ‌های سوالی که مطرح شده، می‌تونه همین جریان باشه. چطور میشه خرافات رو از بین برد؟ اول از طریق شناخت خرافات و دوم بحث در رابطه با این موضوع!

آخرین ویرایش
امضا : Hadiseh Shahbazi

Hadiseh Shahbazi

مدیر بازنشسته حقوق + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
3/10/21
ارسالی‌ها
1,507
پسندها
27,817
امتیازها
48,073
مدال‌ها
21
سطح
28

خرافه‌ها ساده شکل میگیرن و خیلی ساده‌تر در تفکرات مردم، جا باز میکنن. حتی می‌تونیم چند مورد بارزش رو مثال بزنیم.
مثلاً میگن:
- کف دستت بخاره، پول میاد!
یا...
- تخم مرغ با اسم هرکی بشکنه، یعنی اون چشمت زده.
حتی یه سری شغل‌ها وجود داره که با خرافات پیش میره، مثل:
"کف بینی" و " فالگیری" و...
این موارد جز دسته خرافات‌هایی هستن که کاملا در ذهن بعضی‌ها جا باز کرده و مهم اینکه جز عقایدشون به حساب میاد. ضمن اینکه تاثیر اساسی در زندگی کنونی‌مون گذاشته و اگر خاتمه پیدا نکنه، در ادامه هم میذاره!

امضا : Hadiseh Shahbazi

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,686
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

پدر من اعتقاد داره اگه چشم کسی بپره حتما در اون روز بلایی سرش میاد! به نظر من که این یه خرافه‌ی محضه ما با سهل انگاری بلایی سر خودمون بیاریم و اونو به همچین چیزهایی ربط بدیم که کلا باید زندگی رو بزاریم کنار و همیشه ترس داشته باشیم
راه حل این اعتقادات به نظر من اینه که دیدی واقع گرا به همه چیز داشته باشیم من گوشم زنگ میزنه به هزار یک دلیل ولی زود اونو به غیبت ربط میدم که کاملا غلط در غلطه

آخرین ویرایش
امضا : MONTE CRISTO

reyhanabedini

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
15/9/20
ارسالی‌ها
130
پسندها
786
امتیازها
3,803
مدال‌ها
6
سطح
7

سلام دوستان خیلی خوشحالم که امشب میتونم کنار شما در این میزگرد شرکت کنم ♥️
خرافه هرچیزی می‌تونه باشه ولی از نظر من یک عقیده یا یک تجربه‌ست که چون یک فرد والا مرتبه اونو گفته همه بهش اعتقاد دارن و ازش پیروی می‌کنن و بعضاً اون رو به بقیه تحمیل می‌کنن، قطعا اگر یاد بگیریم که محترمانه نظرمون رو بیان کنیم و لحنمون حالت تحمیلی نداشته باشه قطعا خیلی زود نه، اما بالاخره می‌تونیم جلوی پیشرفتشون رو بگیریم...

امضا : reyhanabedini

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,056
پسندها
24,403
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

با سواد! با دانش! با تحقیق!
در رابطه با چگونگی برداشتن خرافه‌ها. خرافه‌ها اصولاً میون قدیمی‌ها رواج‌تر بوده. مثل این که عدد سیزده نحسه یا هر کی گربه‌ی سیاه ببینه اون روز براش روز خوبی‌ نیست.
برای از بین بردن خرافه، سطح علم و دانش مردم باید بالا بره. مردم نباید هر چیزی رو که تو گوششون می‌خونن باور کنن. خیلی چیزها به ضرر اون‌هاست. درست مثل زمانی که...[دقیق یادم نمیاد]، اما در قدیم برای یک بیماری واکسن نمی‌زدن که مبادا جن زده بشن! و بخواطر واکسن نزدن، کلی آدم از بین رفتن.
که البته امروزه چون علم مردم بالاتر رفته، خرافات هم کمتر شده. اما هست هنوز اون دسته از افرادی که بهشون اعتقاد دارن و خرافه‌هایی که نسل به نسل انتقال پیدا می‌کنه.
توی خانواده‌ی خودم، یه سری خرافه‌ها هستن که خیلی بهشون...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ستین؛

reyhanabedini

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
15/9/20
ارسالی‌ها
130
پسندها
786
امتیازها
3,803
مدال‌ها
6
سطح
7

خرافه‌ها ساده شکل میگیرن و خیلی ساده‌تر در تفکرات مردم، جا باز میکنن. حتی می‌تونیم چند مورد بارزش رو مثال بزنیم.
مثلاً میگن:
- کف دستت بخاره، پول میاد!
یا...
- تخم مرغ با اسم هرکی بشکنه، یعنی اون چشمت زده.
حتی یه سری شغل‌ها وجود داره که با خرافات پیش میره، مثل:
"کف بینی" و " فالگیری" و...
این موارد جز دسته خرافات‌هایی هستن که کاملا در ذهن بعضی‌ها جا باز کرده و مهم اینکه جز عقایدشون به حساب میاد. ضمن اینکه تاثیر اساسی در زندگی کنونی‌مون گذاشته و اگر خاتمه پیدا نکنه، در ادامه هم میذاره!
باهاتون موافقم

reyhanabedini

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
15/9/20
ارسالی‌ها
130
پسندها
786
امتیازها
3,803
مدال‌ها
6
سطح
7

مپدر من اعتقاد داره اگه چشم کسی بپره حتما در اون روز بلایی سرش میاد! به نظر من که این یه خرافه‌ی محضه ما با سهل انگاری بلایی سر خودمون بیاریم و اونو به همچین چیزهایی ربط بدیم که کلا باید زندگی رو بزاریم کنار و همیشه ترس داشته باشیم
راه حل این اعتقادات به نظر من اینه که دیدی واقع گرا به همه چیز داشته باشیم من گوشم زنگ میزنه به هزار یک دلیل ولی زود اونو به غیبت ربط میدم که کاملا غلط در غلطه
و گاهی وقت‌ها انقدر روی این موارد تمرکز می‌کنن که همون اتفاق می‌افته و باعث میشه اعتقادشون به اون خرافه قوی‌تر بشه‍♀️

مَتَرْسَکْ-

مدیر بازنشسته سرگرمی + وحشت
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
24/8/21
ارسالی‌ها
1,604
پسندها
15,092
امتیازها
39,073
مدال‌ها
35
سطح
24

خب خیلی از این خرافه از نظر من چرندن و موضوعاتی هستن که از گذشته به جا مونده، و مشکلش هم اینه که داره توی زندگی اینده هم تاثیر میذاره!

مَتَرْسَکْ-

مدیر بازنشسته سرگرمی + وحشت
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
24/8/21
ارسالی‌ها
1,604
پسندها
15,092
امتیازها
39,073
مدال‌ها
35
سطح
24

و گاهی وقت‌ها انقدر روی این موارد تمرکز می‌کنن که همون اتفاق می‌افته و باعث میشه اعتقادشون به اون خرافه قوی‌تر بشه‍♀️
دقیقااااااااااااااااااااا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.