میزگرد میزگرد شبانه با موضوع «اصول رابطه‌ی صحیح با دیگران و دوستی در مجازی»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 36
  • بازدیدها 1,164
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,591
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
-بسم‌الله-

483543

«افرادی که با ما هم‌عقیده هستند، به ما آرامش می‌دهند و افرادی که مخالف با عقیده‌ی ما هستند، به ما دانش.»
- افلاطون

با سلام و وقت بخیر خدمت همه‌ی کاربران گرامی.
درصورتی‌که با میزگرد آشنایی ندارید،‌ پیشنهاد می‌کنم لینک زیر رو مطالعه کنید.
قوانین - قوانین برگزاری میزگرد شبانه | انجمن یک رمان

امشب و در این فرصت، گرد هم اومدیم تا با هم در خلال گپ‌و‌گفتی دوستانه، اوقاتی خوش همراه با افزایش دانش و وسعت دیدگاه داشته باشیم.
طبق...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,728
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

درود:rose:

برای شروع موضوع این هفته از اینجا استارت میزنیم اعتیاد فقط محدود به استعمال دخانیات و از این قبیل موارد نمیشه.
اعتیاد در ابعاد گسترده‌‌تری خودی نشون میده ما میتونیم به دوست داشتن یا دوست داشته شدن یک شخص اعتیاد پیدا کنیم. برای مثال یک مادر به نوزادش اعتیاد داره و نوزاد هم همینطور.
وقتی از بعد مادی خارج و در شالوده‌ی یک مکان یا محفل مجازی میخوایم اين اعتیاد رو توجیح کنیم به چند مورد برخورد می‌کنیم.
جدای از همه چیز ممکنه به خاطر تنهایی به این فضا پناه بیاریم یا عدم اطمینان به نفس یا تفریح و...
در چنین بستری همچو در جو حاکم زندگی خودمون طبیعی رفیقی هم پیدا میشه.
اطمینان به رفیق مجازی از پنجره‌ی دید من خیلی سهل‌تر از انسان‌های حقیقیِ!
شاید چون حس میکنم شناخت کاملی از من نداره و...

امضا : MONTE CRISTO

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,446
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

درود:rose:

برای شروع موضوع این هفته از اینجا استارت میزنیم اعتیاد فقط محدود به استعمال دخانیات و از این قبیل موارد نمیشه.
اعتیاد در ابعاد گسترده‌‌تری خودی نشون میده ما میتونیم به دوست داشتن یا دوست داشته شدن یک شخص اعتیاد پیدا کنیم. برای مثال یک مادر به نوزادش اعتیاد داره و نوزاد هم همینطور.
وقتی از بعد مادی خارج و در شالوده‌ی یک مکان یا محفل مجازی میخوایم اين اعتیاد رو توجیح کنیم به چند مورد برخورد می‌کنیم.
جدای از همه چیز ممکنه به خاطر تنهایی به این فضا پناه بیاریم یا عدم اطمینان به نفس یا تفریح و...
در چنین بستری همچو در جو حاکم زندگی خودمون طبیعی رفیقی هم پیدا میشه.
اطمینان به رفیق مجازی از پنجره‌ی دید من خیلی سهل‌تر از انسان‌های...

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,728
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

درود؛)
کاملا با گفته‌ات موافقم... نباید زود صمیمی شد...
حتی دوستی‌های مجازی هم روی روان آدم تاثیر میذاره. برای مثال خود من خیلی زود با کسی صمیمی نمیشم. مثلا سه ساله عضو انجمن هستم، اما دوسه تا دوست بیشتر ندارم. البته اینطور خیلی راحت‌ترم... و صد البته با اون دوسه نفر هم خیلی خیلی زیاد صمیمی نیستم.
ولی درکل برای سرگرمی خوبه و‌پر کردن وقت اما باید مواطب باشیم با کی می‌خوایم خیلی صمیمی شیم
درود بر شرفت سر جلدم یکم با ما بهترون شدی روشت رو خیلی می‌پسندم
صمیمیت و اعتیاد و... تا یه جایی میشه گفت گول زدن خودمونه (اما گاهی همون رگ و ریشه میگیره و به دوستی‌های دیرینه‌ای مبدل میشه که ما اینو کار نداریم)

امضا : MONTE CRISTO

Ālbā

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
8/1/22
ارسالی‌ها
189
پسندها
2,590
امتیازها
13,813
مدال‌ها
11
سطح
11

خب دوستی مجازی به مراتب خطرناک‌تر از دوستی حضوریه. با دوست‌های مجازی هم میشه صمیمی شد ولی تا یک اندازه‌ایی که باعث آسیب به روح و روان و عقب موندن شما از برنامه‌هاتون نشه. اگه با دوست مجازی احساس راحتی کردی و هر موقع پیشش بودی لبخند داشتی جدا از لحظه‌های خاص میتونی اونو ادامه بدی. ولی اگر باعث بدخلقی شد سریعا باید این رابطه قطع بشه. حتی در برخی موارد نادر دوست مجازی میتونه بهتر از حضوری روی تو تاثیر مثبت بزاره. و اینکه اگه دوست شدین سعی نکنین همدیگر رو قضاوت کنین چون شما فقط و فقط مجازی همو می‌شناسین.

امضا : Ālbā

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,446
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

درود بر شرفت سر جلدم یکم با ما بهترون شدی روشت رو خیلی می‌پسندم
صمیمیت و اعتیاد و... تا یه جایی میشه گفت گول زدن خودمونه (اما گاهی همون رگ و ریشه میگیره و به دوستی‌های دیرینه‌ای مبدل میشه که ما اینو کار نداریم)
آره خب... من با همه خوش‌رفتارم*-*
من همیشه به حسم اعتماد می‌کنم...
مثلا وقتی حس خاصی به طرف داشتع باشم، باهاش گرم میگیرم بیشتر بشناسمش. این روش خیلی به دردم خورده، آدم‌هایی رو به عنوان دوست انتخاب کردم که حسم خوبه بهشون.
و اونایی رو حذف کردم که حسم بد بوده به عنوان دوست انتخاب کنمشون

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,446
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

خب دوستی مجازی به مراتب خطرناک‌تر از دوستی حضوریه. با دوست‌های مجازی هم میشه صمیمی شد ولی تا یک اندازه‌ایی که باعث آسیب به روح و روان و عقب موندن شما از برنامه‌هاتون نشه. اگه با دوست مجازی احساس راحتی کردی و هر موقع پیشش بودی لبخند داشتی جدا از لحظه‌های خاص میتونی اونو ادامه بدی. ولی اگر باعث بدخلقی شد سریعا باید این رابطه قطع بشه. حتی در برخی موارد نادر دوست مجازی میتونه بهتر از حضوری روی تو تاثیر مثبت بزاره. و اینکه اگه دوست شدین سعی نکنین همدیگر رو قضاوت کنین چون شما فقط و فقط مجازی همو می‌شناسین.
خب دوستی مجازی که خیلی راحت میشه دکمه بلاک رو زد و تمام!
اما حضوری تموم کردنش سخت تره و خطرناک تر...
به هرحال دوستی، دوستیه... فقط...

Ālbā

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
8/1/22
ارسالی‌ها
189
پسندها
2,590
امتیازها
13,813
مدال‌ها
11
سطح
11

خب دوستی مجازی که خیلی راحت میشه دکمه بلاک رو زد و تمام!
اما حضوری تموم کردنش سخت تره و خطرناک تر...
به هرحال دوستی، دوستیه... فقط ما برای انتخابش باید سفت و سخت دقت کنیم
درسته بلاک و تمام. اما تاثیر رسانه و کسانی که در رسانه باهاشون آشنا میشی خیلی زیاده.
و اینکه به نظر من دوستی حضوری و مجازی تفاوت دارن. تو حضوری طرفو میبینی و واکنش واقعیشو. ولی مجازی چی؟!

امضا : Ālbā

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,446
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

درسته بلاک و تمام. اما تاثیر رسانه و کسانی که در رسانه باهاشون آشنا میشی خیلی زیاده.
و اینکه به نظر من دوستی حضوری و مجازی تفاوت دارن. تو حضوری طرفو میبینی و واکنش واقعیشو. ولی مجازی چی؟!
شاید حداقل برای من این طوره و نمیتونم طرف رو ببینم، حسم خراب نمیشه به اون دعوا و پایان...

-Atlas

سرپرست تالار عمومی + گوینده انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,358
پسندها
27,076
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• مدیر
درود؛)
کاملا با گفته‌ات موافقم... نباید زود صمیمی شد...
حتی دوستی‌های مجازی هم روی روان آدم تاثیر میذاره. برای مثال خود من خیلی زود با کسی صمیمی نمیشم. مثلا سه ساله عضو انجمن هستم، اما دوسه تا دوست بیشتر ندارم. البته اینطور خیلی راحت‌ترم... و صد البته با اون دوسه نفر هم خیلی خیلی زیاد صمیمی نیستم.
ولی درکل برای سرگرمی خوبه و‌پر کردن وقت اما باید مواطب باشیم با کی می‌خوایم خیلی صمیمی شیم
خب بستگی به فردم داره مثلا من فوق الاده زود صمیمی می شم حالا خوشبختانه با متاسفانش نمی دونم ولی من اینجوریم البته یک سری افراد هم هستن که ادم می تونه بهشون اعتماد کنه

امضا : -Atlas
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.