گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد دلنوشته فلان ساعت، متوفی «انسانیت»! | دومان کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع MOBlN
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 619
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

حصار آبی

مدیر تالار ویرایش + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,104
پسندها
13,395
امتیازها
70,673
مدال‌ها
47
سطح
22

• مدیر
سلام عزیزم و خسته نباشید
از همون اول که خوندم یه جورایی رفتم تو اون زندگی‌ای که داشتی راجع‌ بهش حرف می‌زدی
و اون بخش که به طنز تلخ و سیاه اشاره کردی، من همیشه تحت تأثیرشم و هر وقت چنین چیزی می‌بینم همین جمله‌ی تو توی ذهنم میاد و اون بخش که درمورد شرمندگی پدر گفتی.
حس می‌کردم که چطور به جامعه نگاه می‌کنی. با اینکه تلخه ولی زیباست. آرایه‌هات یه کوچولو جای کار دارن. نمیگم نام انتخابیت ایراد داره، به هیچ وجه؛ اما هنوز هم می‌تونه بهتر شه. اگه یکم کوتاه‌تر بشه، چون حس می‌کنم یکم بلنده و یه جورایی حس دادن یه خبر بد رو می‌ده.
اون حسی که لازم بود رو رسوندی و باید بگم واقعا باعث تأسف و دلگیر بود و دیگه هیچ. قلمت پاینده و شکوفا!

امضا : حصار آبی
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها] MOBlN

Nyx

نقاش انجمن + نویسنده افتخاری
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/12/18
ارسالی‌ها
2,480
پسندها
64,392
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
43

سلام. من نظر زیادی ندارم و همونطور مه معلومه نمیشه راجب چیزایی که دل نوشته هست قضاوت کرد یا درجه بندیشون کرد. حرف دل با همه چی فرق میکنه. دیگه موضوع مسابقه و ادبیات نیست. فقط دلت میخواد یجایی باشه که بنویسی و شاید کسایی باشن که فقط ب طور ناشناس بتونن اونارو بخونن غریبه طور.
ایده ی دلنوشته ات جالب بود.
اولش داشتم فکر میکردم چقد اسم عجیب غریبی تا وقتی خلاصه ات رو خوندم تازه متوجهش شدم و همچین متوجه منظور پشتش.
مردن پدیده ی غم انگیزیه ولی خیلی چیزا راجبش وجود داره موضوع نسبتا بزرگی رو انتخاب کردی.
و دلنوشته هات هم جالب هستن.
موفق باشی

امضا : Nyx

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,134
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

سلام.
دلنوشتت در کل قشنگ بود و با اینکه آرایه‌‌هات تو بعضی پست‌ها کم بودن بازم خیلی به دل نشست که این بخاطر حقیقی بودنشه. از چیزایی نوشتی که باعث تلخی میشه ولی جوری که نوشتی و با کلمات بازی کرد یه حس دلنشینی القا میکنه که باعث بیشتر خونده شدنش بشه و خاننده کنجکاو بشه برای خوندن پست‌های دیگه.
ایده‌ات خیلی جالب بود و بهتر از اون این بود که تمیز نوشتی. جملاتت مرتبط بود و نو.
اسمش هم با اینکه ساده است از نظر من خیلی جالبه و با اینکه طولانیه کاملا به موضوع دلنوشته می‌خوره.

امضا : ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

MOHE&A

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
6/4/23
ارسالی‌ها
14
پسندها
576
امتیازها
2,603
مدال‌ها
4
سطح
5

خسته نباشید*)
من نقدمو به عنوان یه خواننده معمولی مینویسم واستون..

اسم انتخابی مجموعه زیباست وپراز مفهوم عمیق ..چون مرگ انسان رو با مرگ انسانیت تلفیق کردید وبه نظرم موضوع جذابیه ...واینکه دلنوشته شما درمورد رفتار وافکار انسانهایی هست که بعداز فوت یک همنوع
انجام میدن..درحقیقت دلنوشته شما یک نقد شاعرانه وزیباست واسه یک درده همیشگی جامعه و این نکته منحصر بفردیه.کلمات و واژه ها سنگین هستن باید موقع خوندن تمرکز کافی داشت.
امیدوارم هر روز درخشانتر از روز قبل باشید.**))

MOHE&A

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
6/4/23
ارسالی‌ها
14
پسندها
576
امتیازها
2,603
مدال‌ها
4
سطح
5

خسته نباشید*)
من نقدمو به عنوان یه خواننده معمولی مینویسم واستون..

اسم انتخابی مجموعه زیباست وپراز مفهوم عمیق ..چون مرگ انسان رو با مرگ انسانیت تلفیق کردید وبه نظرم موضوع جذابیه ...واینکه دلنوشته شما درمورد رفتار وافکار انسانهایی هست که بعداز فوت یک همنوع
انجام میدن..درحقیقت دلنوشته شما یک نقد شاعرانه وزیباست واسه یک درده همیشگی جامعه و این نکته منحصر بفردیه.کلمات و واژه ها سنگین هستن باید موقع خوندن تمرکز کافی داشت.
امیدوارم هر روز درخشانتر از روز قبل باشید.**))
شبتون بخیر*/
فک کنم من تنها کسی هستم که نویسنده عزیز حتی یه جمله برام پاسخ نداده.درسته نظر منتقدان کاربردی وسطح آموزشی داره ولی خواننده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کوآلا

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/11/22
ارسالی‌ها
72
پسندها
2,024
امتیازها
11,413
مدال‌ها
9
سطح
8

سلام! شب بخیر! این نقد برای همخوانی‌ دلنوشته به نگارش در اومده.
اول نام دلنوشته کاملاً با قسمت‌های آغازین هم‌خوانی داشت ولی با قسمت‌های بعدی این ارتباط کمتر حس میشد، یعنی قسمت‌های اول، در مورد مرگ انسانیت حرف زده و بعد قسمت‌های بعدی دارن کم‌کم مردن انسانیت رو به تصویر می‌کشن.
داستانی که خونده میشه درباره‌ی مرگ یه خانواده، دردهای نداشتن پول و از دست دادنش مثل دزدیده شدن یا کلاهبرداری، بیماری و نداشتن پول برای دارو، دل شکسته بودن و... در کل موضوع جدید بود و جالب.
کلماتی هم که استفاده شده ناآشنا نبودن و همه چیز سر راست گفته شده بود. قلم واقعاً توانایی داری، من ازش لذت بردم و احساسش کردم.

Armita.sh

منتقد ادبیات + کاربر فعال سرگرمی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,340
پسندها
19,292
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• مدیر
سلام گل.
احوال شما؟
اسم جالبه؛ یعنی به‌نظرم مخاطب رو قلقلک می‌ده تا ادامۀ دلنوشته رو بخونه.
حجم مقدمه مناسبه و اطلاعات خوبی رو به خواننده میده؛ درواقع خواننده اینجا می‌فهمه که موضوع دربارۀ از بین رفتن انسانیت در آدم‌هاست؛ ولی خب با آرایۀ خاصی مواجه نشدیم.
متن‌ها سلیس و روانن ولی خب بازم میگم؛ چون دلنوشته ادبیه می‌تونید چیز کنید... چیزه، از آرایه‌های زیادی استفاده کنید.
دربارۀ ایده هم باید بگم، خیلیییی نو نیست، اما کلیشه‌ای هم نیست؛ پردازش هم مطلوبه.
فعلا قوداحافظظظظظطططط

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] MOBlN
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.