گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد دلنوشته شفق قطبی من | ژیلا.ح کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Nyx
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 13
  • بازدیدها 281
  • کاربران تگ شده هیچ

Nyx

نقاش انجمن + نویسنده افتخاری
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/12/18
ارسالی‌ها
2,481
پسندها
64,411
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
43

• نویسنده موضوع
بسم رب النور السماوات و الارض

نام دلنوشته: شفق قطبی من

نویسنده: ژیلا.ح

تگ: محبوب

مقدمه:

اگه اتفاق افتادن چیزی که فکر نمی‌کنی، مثل معجزه‌است، اگه شدن نشدنی ترین خیال و آرزو‌ها میتونه مثل یه معجزه یه روز اتفاق بیوفته، اگه هنوزم نور کوچیکی هست که دلم رو گرم کنه، پس من توی این شب تاریک و سرد، منتظر دیدنش می‌مونم. منتظر دیدن معجزه‌ی قشنگ شفق.

منتظر رشته انوار قشنگی که شب رو روشن می‌کنن. منتظر شفق قطبی‌ام می‌مونم...

امضا : Nyx

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,503
پسندها
27,923
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

سلام
در وهله اول عنوان دلنوشته مخاطبو جذب خودش میکنه. عنوان به نظرم به دل مینشینه.
دلنوشته ها هم با وجود طولانی بودنشون اما ساده و روان هستن گرچه میشد از آرایه های بیشتری هم توش به کار برد. هرچند که من به دلم نشستن، چون واضحه قلم قوی ای داری.
اما وقتی دلنوشته ها رو میخوندم اکثرا هیچ ارتباطی بین عنوان درشون دیده نمیشد، یا اینکه من متوجه نشدم.
بنظرم برای بهتر شدنش میشه متن دلنوشته رو به عنوان ارتباط داد و حتی متن رو به جای محاوره به صورت ادبی نوشت تا جذابیت دلنوشته بیشتر بشه، هرچند این مورد آخر سلیقه ای هست.
و خب ایده رو هم نمیشه گفت نو هست اما نسبتا خوب به ایده پرداخته شده.
امیدوارم موفق باشی و این نقدای من بدردت بخورن:405:

امضا : HAKIMEH.MZ

Violinist cat❁

سرپرست بازنشسته ادبیات + نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
20/8/20
ارسالی‌ها
1,597
پسندها
21,387
امتیازها
43,073
مدال‌ها
27
سطح
28

سلام، وقت بخیر.
قلم نویسنده رو دوست داشتم، توانایی خاصی داشت. حجم پارت‌ها به نظرم تناسب نداشتن و کوتاه، بلند می‌شدن. و این‌که پارت‌ها معمولا خیلی طولانی بودن که حوصله خواننده رو سر می‌برد. و زیادی به مسائل علمی پرداخت بودین حداقل در پست‌های ابتدایی این‌طور بود. در کل دلنوشته جذابی بود و ایده نسبتا نو.

امضا : Violinist cat❁

Nyx

هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/12/18
ارسالی‌ها
2,481
پسندها
64,411
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
43

• نویسنده موضوع
سلام
در وهله اول عنوان دلنوشته مخاطبو جذب خودش میکنه. عنوان به نظرم به دل مینشینه.
دلنوشته ها هم با وجود طولانی بودنشون اما ساده و روان هستن گرچه میشد از آرایه های بیشتری هم توش به کار برد. هرچند که من به دلم نشستن، چون واضحه قلم قوی ای داری.
اما وقتی دلنوشته ها رو میخوندم اکثرا هیچ ارتباطی بین عنوان درشون دیده نمیشد، یا اینکه من متوجه نشدم.
بنظرم برای بهتر شدنش میشه متن دلنوشته رو به عنوان ارتباط داد و حتی متن رو به جای محاوره به صورت ادبی نوشت تا جذابیت دلنوشته بیشتر بشه، هرچند این مورد آخر سلیقه ای هست.
و خب ایده رو هم نمیشه گفت نو هست اما نسبتا خوب به ایده پرداخته شده.
امیدوارم موفق باشی و این نقدای من بدردت بخورن:405:
سلام...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Nyx

هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/12/18
ارسالی‌ها
2,481
پسندها
64,411
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
43

• نویسنده موضوع
سلام، وقت بخیر.
قلم نویسنده رو دوست داشتم، توانایی خاصی داشت. حجم پارت‌ها به نظرم تناسب نداشتن و کوتاه، بلند می‌شدن. و این‌که پارت‌ها معمولا خیلی طولانی بودن که حوصله خواننده رو سر می‌برد. و زیادی به مسائل علمی پرداخت بودین حداقل در پست‌های ابتدایی این‌طور بود. در کل دلنوشته جذابی بود و ایده نسبتا نو.
سلام وقت شما هم بخیر. دلنوشته نویسی فکر نمی‌کنم محدودیتی داشته باشه. چه بسا کسی می‌تونه تا درازای شب به حرف دل بپردازه و استفاده از مطالب علمی، فرقی با تشبیه و استفاده از آرایه نداره. همه‌ی این‌ها مطالبی هستند که با زندگی واقعی ما عجین شدند، پس نمی‌شه کاملا تفکیکشون کرد.
ممنون از مطالعه‌اتون.
:flowersmile:

Fateme.

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/7/22
ارسالی‌ها
653
پسندها
21,496
امتیازها
39,373
مدال‌ها
17
سطح
28

سلام. همه‌شون خیلی زیبا بودن، فقط قلب رو درگیر نمی‌کردن، بلکه فکر رو هم درگیر می‌کردن؛ که خب! از این نظر میشه گفت ناب و متفاوت با سایر دلنوشته‌ها بودن.
می‌تونم بگم همه‌شون به دلم نشستن و خیلی‌هاشون به فکر فرو بردنم.
از نظر اندازه، به نظرم نمی‌شد کوتاه‌ترش کرد، چون مثال‌های خیلی زیبایی بینش گفته بودین که اگه حذف‌شون می‌کردین، خشک و نصیحت‌گونه می‌شدن. خب! اینم یه سبکه دیگه.
به نظر من عالی بودن.
قلم‌تون جاودان.

امضا : Fateme.

حصار آبی

مدیر تالار ویرایش + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,109
پسندها
13,441
امتیازها
70,673
مدال‌ها
49
سطح
22

• مدیر
سلام، دانوشته‌هاتون، خیلی به دل نشست. حس کردم حرف‌هات انگیزشی و فلسفی بودن، طوری که وقتی می‌خوندیشون به فکر می‌رفتی. چیزایی که همیشه هست ولی ما بهش توجه نداریم.
تبریک میگم و امیدوارم که قلمت همیشه مانا باشه :402:

امضا : حصار آبی

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,167
پسندها
41,471
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

سلام سلام
اول از همه اسم دلنوشته عنوانی بود که به نطرم یه ایده متفاوت بود همچنین موضوع انتخابیش
و این برای من خیلی جذاب بود که مشوق خوندنم میشد
پست های دلنوشته کوتاه نبودن ولی خیلی روان بودن برای خواننده .اینو از مقدمه دلنپشته هم میشد فهمید
در‌کل من خیلی دوستش داشتم چون دلی‌ بود

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

سلام به ژیلای عزیزم
اولین بار بود که نوشته‌ای رو از قلم تو دیدم که به دور از هر گونه استفاده از آرایه‌های ادبی و اصول بود، و گاهی اوقات این تابو‌شکنی‌ها چقدر زیباست همه متون دلنوشته‌ت آن‌چیزی بود که از دل بر‌می‌آمد!
همه‌چیز عالی بود توصیفات و شروع و پایان و عنوانی که برگزیدی، تنها کاستی‌ای که یکم به چشم می‌اومد حجم متون دلنوشته بود که ای‌کاش کم‌تر بود و از بعضی از موارد کاسته می‌شد، ژیلای قشنگِ من تو بهتر از هرکسی می‌دونی که خواننده در دلنوشته دنبال رمان نمی‌گرده و بهتر بود که یکم از حجمش کاسته می‌شد و باز هم با همه این‌ها تو عالی‌ترین هستی
موفق باشی :402:

Raha~r

مدیر آزمایشی آوا + ناظر داستان
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
19/1/21
ارسالی‌ها
1,861
پسندها
13,864
امتیازها
36,873
مدال‌ها
44
سطح
20

• مدیر
سلام^^
اول باید بگم که درمعنای واقعی کلمه عــالی بود
خیلی خیلی قشنگ بود و مشخصا از عمق احساساتتون نوشته شده چون بسیار به دل می‌نشست
ابنکه جدیدا (شایدم قدیما بهرحال من از وقتی اینجام همینجوریه) باب شده که دلنوشته‌ای بهتره که نثر سنگین داشته باشه و کلماتی که اولین باره میشنویمشون
ولی شما ثابت کردین به‌قول رئیس روسا هرچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند

نوشتن متن ادبی آسونه، حتی کسایی که میتونن ادبی بنویسین یه سیاستمدار محسوب میشن. اینکه میتونن حرفاشونو بزنن بدون اینکه مستقیم بیانشون کنن. تشبیه میکنن، آرایه های مختلف میارن وسط، انقد به این در و اون در میزنن تا یه طوری حرفشونو بزنن که اون تندی برنده یا تلخی یا شیرینی اصلی معلوم نشه.
ولی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Raha~r