گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان مرگ پروانه | آرمیتا شهسواری کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Armita.sh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 38
  • بازدیدها 1,361
  • کاربران تگ شده هیچ

Armita.sh

منتقد ادبیات + کاربر فعال سرگرمی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,256
پسندها
19,217
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر
کد رمان: ۵۲۷۰
ناظر: P A R I S A | pãŗişã |

نام رمان: مرگ *پروانه
نام نویسنده: آرمیتا شهسواری
ژانر: #درام #اجتماعی #عاشقانه
خلاصه:
سارا فرخ؛ نوجوانی‌ است که مانند هم‌‌سن‌های خود در آرزوی استقلال زندگی می‌کند؛ موانع این آمال برایش کم‌تر اما سخت‌تر ازهم‌سن‌هایش است، با این حال بعد از دیدن نتایج کنکورش وارد مرحله‌ای جدید از زندگی‌اش می‌شود که کمتر کسی با آن مواجه می‌شود و با وجودی که او فکر می‌کند جامعه هنوز نتوانسته است فردی مانند او را بپذیرد با افرادی مواجه می‌شود که متوجه حقایقی از زندگی خود می‌شود.
*پروانه در اینجا استعاره از احساسات می‌باشد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش

Darla

گوینده آزمایشی + مدیر بازنشسته
گوینده آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
13/6/22
ارسالی‌ها
523
پسندها
1,322
امتیازها
9,073
مدال‌ها
16
سطح
9

سلوم بر همکار گرامی ..
تا حالا تو گفتمان رمانی نظر ندادم و مدیونی فک کنی دارم برات پارتی بازی میکنم:648336-3c1c0c2dbcac0710a2bcceed81c15b36::wubsmiley:

خب من انتقاد و تعریف و با هم میگم که هم انتقاد به دردت بخوره برا پارتای اینده هم تعریف باعث انرژی گرفتنت بشه ..

موضوع رمان و فضای حاکم بر داستان جالبه و ذهن و به چالش میکشه .. به طوری که خواننده مایل میشه به خوندن ادامه بده و از ساز و کار با خبر بشه و این یه اصل خیلی مهم تو پارتای اولیه رمانه که خواننده بتونه جذب رمان بشه و مایل به ادامه دادنش باشه و دراپ نکنه ..
شخصیتا هنوز به طور کامل و واضح شکل نگرفتن و قطعا در پارتای اینده بیشتر متوجه شخصیت پردازیشون خواهیم شد ..
توصیفات خوب و به اندازه ست و یکم هم تو یک سری قسمتا بیشتر بشه خیلی...

امضا : Darla

Armita.sh

پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,256
پسندها
19,217
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سلوم بر همکار گرامی ..
تا حالا تو گفتمان رمانی نظر ندادم و مدیونی فک کنی دارم برات پارتی بازی میکنم:648336-3c1c0c2dbcac0710a2bcceed81c15b36::wubsmiley:

خب من انتقاد و تعریف و با هم میگم که هم انتقاد به دردت بخوره برا پارتای اینده هم تعریف باعث انرژی گرفتنت بشه ..

موضوع رمان و فضای حاکم بر داستان جالبه و ذهن و به چالش میکشه .. به طوری که خواننده مایل میشه به خوندن ادامه بده و از ساز و کار با خبر بشه و این یه اصل خیلی مهم تو پارتای اولیه رمانه که خواننده بتونه جذب رمان بشه و مایل به ادامه دادنش باشه و دراپ نکنه ..
شخصیتا هنوز به طور کامل و واضح شکل نگرفتن و قطعا در پارتای اینده بیشتر متوجه شخصیت پردازیشون خواهیم شد ..
توصیفات خوب و به...

آخرین ویرایش

آلباتروس

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
29/9/22
ارسالی‌ها
1,698
پسندها
6,755
امتیازها
25,673
مدال‌ها
13
سطح
13

سلام و صد سلامتی به نویسنده گل.
دختر ترکوندی همینطوری رمانت رو خوندم گفتم ببینم چطوری ولی دیدم کلا پارت‌ها رو تموم کردم
باید بگم استعدادت توی نویسندگی واقعا... چی میگن؟ استعدادت قشنگه؟ زیاده؟ خوبه؟ خلاصه که استعداد داری.
نقاط قوت رمانت این بود که آغازت کلیشه‌ای نبود جوری شروع کردی که خواننده رو به دام انداختی تا بفهمه قضیه چیه؟ کی به قتل رسیده؟ چرا؟ این ساشا کیه؟ و... که یکی از به دام افتاده‌ها خودمم.
از رمانت، سطح قلمت، توصیفات به‌جا و درست چهره‌ها و تا حدودی مکان خیلی خوشم اومد احسنت بهت. فقط یک کوچولو لازمه که بیشتر مکان‌ها رو توصیف کنی مثلا لحظه ورود به دادگاه تو یک توضیح مختصر و کوتاه دادی در حالی که منِ خواننده درک درستی از فضا نداشتم حتی با اینکه حالات چند نفر رو توصیف کردی اما...

Armita.sh

پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,256
پسندها
19,217
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سلام و صد سلامتی به نویسنده گل.
دختر ترکوندی همینطوری رمانت رو خوندم گفتم ببینم چطوری ولی دیدم کلا پارت‌ها رو تموم کردم
باید بگم استعدادت توی نویسندگی واقعا... چی میگن؟ استعدادت قشنگه؟ زیاده؟ خوبه؟ خلاصه که استعداد داری.
نقاط قوت رمانت این بود که آغازت کلیشه‌ای نبود جوری شروع کردی که خواننده رو به دام انداختی تا بفهمه قضیه چیه؟ کی به قتل رسیده؟ چرا؟ این ساشا کیه؟ و... که یکی از به دام افتاده‌ها خودمم.
از رمانت، سطح قلمت، توصیفات به‌جا و درست چهره‌ها و تا حدودی مکان خیلی خوشم اومد احسنت بهت. فقط یک کوچولو لازمه که بیشتر مکان‌ها رو توصیف کنی مثلا لحظه ورود به دادگاه تو یک توضیح مختصر و کوتاه دادی در حالی که منِ خواننده درک درستی از فضا...

آخرین ویرایش

زمین

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/21
ارسالی‌ها
450
پسندها
11,337
امتیازها
27,783
مدال‌ها
14
سطح
19

• محروم
فکر می‌کردم اینجا نظرم رو گفتم ولی یادم رفته.
چند باری هم گفتم که خیلی دوست دارم قلمت رو اما مکان‌ها رو بیشتر توصیف کن این توی رمانت کمه. آغازت هم قشنگ بود و خوب تونستی مخاطب رو بنشینی پای رمانت. خلاصه که مشتاقم ببینم چی میشه همین دیگه در آخر هم برآن آرزوی موفقیت می‌کنم.

امضا : زمین

Armita.sh

پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,256
پسندها
19,217
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر
فکر می‌کردم اینجا نظرم رو گفتم ولی یادم رفته.
چند باری هم گفتم که خیلی دوست دارم قلمت رو اما مکان‌ها رو بیشتر توصیف کن این توی رمانت کمه. آغازت هم قشنگ بود و خوب تونستی مخاطب رو بنشینی پای رمانت. خلاصه که مشتاقم ببینم چی میشه همین دیگه در آخر هم برآن آرزوی موفقیت می‌کنم.
سلاااااام به نویسندۀ عزیزمان:)
احولتون؟
ممنون که وقت ‌گذاشتید و داستان رو خوندید، حتما بیشتر روی توصیف اماکن کار می‌کنم :1:
بازم ممنون :)
موید باشید و بدرخشید:402:

آل۱۱

مدیریت چت
پرسنل مدیریت
مدیریت چت
تاریخ ثبت‌نام
11/10/22
ارسالی‌ها
638
پسندها
7,610
امتیازها
21,973
مدال‌ها
15
سطح
12

• مدیر
سلام بلاخره اومدم :414:
اولش که داشتم رمانتو می‌خوندم یه جای شلوغ بودم تمرکز نداشتم. لایک کردم خوندم ولی نفهمیدم‌ چیشد به خاطر شلوغی. کمی فهمیده بودمااا ولی کامل درک نکرده بودم چی به چیه
برگشتم از اول خوندم دیگه کاملا جا افتاد واسم چی شددد
شروعش خیلی دور از انتظار من خواننده بود. وقتی خلاصه رو خوندم گفتم اوکی الان از اون قسمتش شروع میشه که سارا داره برای قبولیش تو کنکور خوشحالی می‌کنه، ولی این‌جوری کلیشه‌ای نشد! یهو دیدم سارا رو دستگیر کردن. تا بیام تحلیل کنم چی‌شد دیدم بح بح ساشا جون وارد شدند.
تو برداشت اول از ساشا، منو یاد بهمن خان تو سریال یاغی انداخت. همین قدرم شخصیتش به نظرم برام جذابه.
می‌دونی کجای رمانت منو بیشتر جذب کرد؟ ...شخصیت سارا؛، سارا یه دختر نوجوانه و حتی هنوز دانشگاهم...

Armita.sh

پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,256
پسندها
19,217
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سلام بلاخره اومدم :414:
اولش که داشتم رمانتو می‌خوندم یه جای شلوغ بودم تمرکز نداشتم. لایک کردم خوندم ولی نفهمیدم‌ چیشد به خاطر شلوغی. کمی فهمیده بودمااا ولی کامل درک نکرده بودم چی به چیه
برگشتم از اول خوندم دیگه کاملا جا افتاد واسم چی شددد
شروعش خیلی دور از انتظار من خواننده بود. وقتی خلاصه رو خوندم گفتم اوکی الان از اون قسمتش شروع میشه که سارا داره برای قبولیش تو کنکور خوشحالی می‌کنه، ولی این‌جوری کلیشه‌ای نشد! یهو دیدم سارا رو دستگیر کردن. تا بیام تحلیل کنم چی‌شد دیدم بح بح ساشا جون وارد شدند.
تو برداشت اول از ساشا، منو یاد بهمن خان تو سریال یاغی انداخت. همین قدرم شخصیتش به نظرم برام جذابه.
می‌دونی کجای رمانت منو بیشتر جذب کرد؟ ...شخصیت...

Fateme.

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/7/22
ارسالی‌ها
649
پسندها
21,256
امتیازها
39,373
مدال‌ها
17
سطح
28

سلام :458047-6dc8ffbbdef9cc2a2419e3bb0fa8d8d5:
بالاخره تا آخرِ پارتایی که گذاشته بودی رو خوندم.
قول داده بودم، نظرم رو بگم:458063-24830a1ab7dc172d1979dd5bd0d18bf9:
قلمت واقعا خوبه. فضا سازی ها رو هم به شخصه دوست داشتم.
فقط بعضی جا ها رو یه کوچولو صقیل نوشته بودی که می دونم بیشتر به خاطر کتابی بودن نوشتارته. ولی میشه یه کوچولو نرم تر کردش.
یه جاهایی هم خیلی از حرف ربطِ "که" استفاده کردی. ممکنه خواننده رو کلافه کنه.
در کل، به جز یه سری ایراد خیلی جزئی، عالی بود.
خطِ روایی داستان رو تا اینجا دوست داشتم، آدم رو مشتاق می کنه ادامه بده.
با شخصیت سارا هم تونستم ارتباط بگیرم.
خسته نباشید.
همین طور پر قدرت ادامه بده.:458045-7e17d7cb2c113b98da7c47ba590f6f92:

امضا : Fateme.