متن با فونت FarhangBlack
در پاییز، نغمه‌های نوشتن در آسمان معلق‌اند. داستان‌هایی که با هر دم سردی از باد، جان می‌گیرند و دل‌ها را می‌نوازند.

گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان دخترها همیشه مقصرند! |مهسا پناهی (میم پناه) نویسنده افتخاری انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع میم پناه
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 28
  • بازدیدها 1,258
  • کاربران تگ شده هیچ

میم پناه

نویسنده افتخاری
سطح
44

ارسالی‌ها
1,211
پسندها
83,141
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
  • نویسنده موضوع
یاخیرالحافظین

نام رمان: دخترها همیشه مقصرند!
نام نویسنده: مهسا پناهی (میم پناه)
ژانر: #اجتماعی #عاشقانه
سطح: ویژه، رتبه‌ی اول BNY

خلاصه:
نجلا موسوی پزشک اورژانس بیمارستان "شِفا" تصور می‌کند که بعد از سال‌ها ناخدایی در یک دریای طوفانی، حال به ساحل آرامش خود رسیده است و می‌تواند بی‌توجه به پچ‌پچ‌های دیگران تنها در کافه بنشیند و کیک و شکلات داغ سفارش دهد. ولی نمی‌داند سیبی که بالا انداخته شده، هنوز در حال چرخ خوردن است و مسافرهای رفته‌اش در راه بازگشتند و مسافر ناشناس دیگری نیز تهران را به مقصد خوزستان ترک کرده است.

اللهم...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : میم پناه

Narges Movahedi

کاربر انجمن
سطح
12

ارسالی‌ها
287
پسندها
6,037
امتیازها
21,133
مدال‌ها
12
سلام سلام.
خوبی
خوبببب نوبتتتتتتتتتتتتتتتت نجلا و رسول شد.
اولش بگم که اون پارت‌ها اول اصلا از رسول خوشم نمی اومد. یعنی همش اینطوری بودم که باز این اومد کککک. ولی این اواخر پارت‌ها رو میخونم برای اینکه رسولللل بیاد.
شخصیت نجلا هم خیلی خوبه. یعنی اذیت کننده نیست.
این موضوع سلیقه‌ای، و طبق سلیقه‌ی من اصلا از رمانی که شخصیتش حریم بده خوشم نمیاد. ولی نجلا اینطوری نبود. خیلی خوب بود. شاید هم یکی از دلایلش این بوده باشه که سن شخصیتش نسبتا بالاست.
الیییییی ماشالله، تو رمانت شخصیت‌های وجود داره که باید برن زیر نوزده چرخ. کیوان و محبوبه اولین‌نفرهاشن.
واییی فرهاد هم خیلی دوست دارم و خیلی جنتلمنه.
یه حرفی هست میگه که برای اینکه یه آدم کتاب خوبی بنویسه، باید خوب قصه بگه.
و خب این معیاره من برای...

آخرین ویرایش
امضا : Narges Movahedi

میم پناه

نویسنده افتخاری
سطح
44

ارسالی‌ها
1,211
پسندها
83,141
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
  • نویسنده موضوع
سلام سلام.
خوبی
خوبببب نوبتتتتتتتتتتتتتتتت نجلا و رسول شد.
اولش بگم که اون پارت‌ها اول اصلا از رسول خوشم نمی اومد. یعنی همش اینطوری بودم که باز این اومد کککک. ولی این اواخر پارت‌ها رو میخونم برای اینکه رسولللل بیاد.
شخصیت نجلا هم خیلی خوبه. یعنی اذیت کننده نیست.
این موضوع سلیقه‌ای، و طبق سلیقه‌ی من اصلا از رمانی که شخصیتش حریم بده خوشم نمیاد. ولی نجلا اینطوری نبود. خیلی خوب بود. شاید هم یکی از دلایلش این بوده باشه که سن شخصیتش نسبتا بالاست.
الیییییی ماشالله، تو رمانت شخصیت‌های وجود داره که باید برم زیر نوزده چرخ. کیوان و محبوبه اولین‌نفرهاشم.
واییی فرهاد هم خیلی دوست دارم و خیلی جنتلمنه.
یه حرفی هست میگه که برای اینکه یه آدم کتاب خوبی...

الـی.کـا

هنرمند انجمن
سطح
33

ارسالی‌ها
397
پسندها
30,803
امتیازها
57,163
مدال‌ها
15
سلام سلام :458047-6dc8ffbbdef9cc2a2419e3bb0fa8d8d5: :day-dreaming:
نوبتی هم که باشههههههههه، نوبت نجلا بیشعورِ پچمکی‌مانههههههههه :458049-1a8c8784c85356a3b2e074d2590e8c9c:
این دختر چرا انقدددددددددد سختگیره؟
بابا همه که مثل هم نیستن. والا بلا مثل هم نیستنننننننننن. بهش بگو آقا رسول رو اذیت نکنهههههههههههههههههههههه...
بخدا بعضی وقتا انقد بیشعور میشه دلم می‌خواد تیکه پاره‌ش کنم :/ دختر چسکی :458159-cb52a51dde0f659624b862e153db48f9:
دخترها همیشه مقصرند پر از دخترهایی که هر کدوم به یه نحوی در حقش ظلم شده و من این تیکه پیرنگ رو خیلی بیشتر دوست دارم :)
حتی خود نجلا هم یکی از همون‌هاست (ولی بازم خیلی رسول طفلکو ازار میدههههههههه:458073-23caaa916c7c80630299ad4d3e09bb06:)
قلمت رو خیلی...

امضا : الـی.کـا

میم پناه

نویسنده افتخاری
سطح
44

ارسالی‌ها
1,211
پسندها
83,141
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
  • نویسنده موضوع
سلام سلام :458047-6dc8ffbbdef9cc2a2419e3bb0fa8d8d5: :day-dreaming:
نوبتی هم که باشههههههههه، نوبت نجلا بیشعورِ پچمکی‌مانههههههههه :458049-1a8c8784c85356a3b2e074d2590e8c9c:
این دختر چرا انقدددددددددد سختگیره؟
بابا همه که مثل هم نیستن. والا بلا مثل هم نیستنننننننننن. بهش بگو آقا رسول رو اذیت نکنهههههههههههههههههههههه...
بخدا بعضی وقتا انقد بیشعور میشه دلم می‌خواد تیکه پاره‌ش کنم :/ دختر چسکی :458159-cb52a51dde0f659624b862e153db48f9:
دخترها همیشه مقصرند پر از دخترهایی که هر کدوم به یه نحوی در حقش ظلم شده و من این تیکه پیرنگ رو خیلی بیشتر دوست دارم :)
حتی خود نجلا هم یکی از همون‌هاست (ولی بازم خیلی رسول طفلکو ازار...

Zari2308

نو ورود
سطح
1

ارسالی‌ها
9
پسندها
117
امتیازها
483
مدال‌ها
1
سلاااممممم
نخسته نویسنده جانمممم
اول اینکه خیلی خوشحالم یه نویسنده خوب مثل شما رماناشو از روی دخترا مینویسه
دخترای شما همشون قویه ان فقط نوع قوی بودنشون فرق داره
رماناتون حرف نداره
چون به شدت واقعیه
مخصوصا دخترا همیشه مقصرند
شاید چون تو خوزستانه من خوزستانی ام،من با همه ی دخترای و قصه های این رمان زندگی کردم
همه اش رو با چشای خودم دیدم
و اینکه شما حساشونم دقیقا شبیه خودشون توصیف کردید عالیههههه
از اینکه با قلمت و خودت آشنا شدم خیلی خوشحالمممم
و مطمئنم تا همیشه عاشق ، عاشقانه های ارومو جذابتون میمونم

میم پناه

نویسنده افتخاری
سطح
44

ارسالی‌ها
1,211
پسندها
83,141
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
  • نویسنده موضوع
سلاااممممم
نخسته نویسنده جانمممم
اول اینکه خیلی خوشحالم یه نویسنده خوب مثل شما رماناشو از روی دخترا مینویسه
دخترای شما همشون قویه ان فقط نوع قوی بودنشون فرق داره
رماناتون حرف نداره
چون به شدت واقعیه
مخصوصا دخترا همیشه مقصرند
شاید چون تو خوزستانه من خوزستانی ام،من با همه ی دخترای و قصه های این رمان زندگی کردم
همه اش رو با چشای خودم دیدم
و اینکه شما حساشونم دقیقا شبیه خودشون توصیف کردید عالیههههه
از اینکه با قلمت و خودت آشنا شدم خیلی خوشحالمممم
و مطمئنم تا همیشه عاشق ، عاشقانه های ارومو جذابتون میمونم
سلااااااااام به روی ماه پروانه‌ی آبی مهربونم
خداقوت به خودت که همراهمیییی
من خوشحال‌ترم که قصه‌ها افتخار داشتن و نگاهت رو بهشون دادی...

حصار آبی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
سطح
34

ارسالی‌ها
10,299
پسندها
24,851
امتیازها
78,373
مدال‌ها
53
  • مدیر
سلام، با تاخیر سال نوت مبارک و طاعات و عباداتتم قبول حق.
حرف زیاد دارم، نمی‌دونم از کجا شروع کنم. اول اینکه، دقیقا از همون اول که متاسفانه چند صفحه هم گذشته بود و با این قصه زیبا آشنا شدم، البته اولش با تعریفای زیادش که بقیه می‌کردن جذبش شدم. هر چند هر بار یه طوری عقب میفتادم و خوشبختانه الان فرصتی شد که باز با نجلا و روزگارش همراه بشم.
شخصیت نجلا یه دختر خود ساخته‌س و منعکس کننده‌ی این حرفه که وقتی افتادی بلند شو و قوی‌تر بلند شد. یه دختر قوی با یه شخصیت دوست‌داشتی. این که عنوانش اشاره به تقصیرکار بودن دختران بی‌گناه جامعه داره. من زیاد همچین دخترایی رو دیدم که هر کدوم به نوعی یه جایی شکستن. نجلا هم یکی از اونا. همزاد پنداری عجیبی باهاش داشتم. اوایل احساس می‌کردم توصیفاتت در مورد مکان و...

امضا : حصار آبی

روحـــناهی

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
سطح
33

ارسالی‌ها
1,406
پسندها
26,121
امتیازها
47,103
مدال‌ها
56
  • مدیر
وقتی که قصه رو خوندم، برای اولین بار حسم رو به خودت گفتم. برای من فراتر از پیرنگ و شخصیت و سیر و باقی، اون فکری که توی قصه گنجونده شده بود، لذت بخش بود. جوری که فکر کردم نویسنده این رمان باید حتما خودش متاهل باشه، خودش کلی بالا و پایین چشیده باشه. اون قصه بی‌محتوا نبود، دستش پر بود. برخلاف خیلی رمان‌های دیگه یه حرفی برای گفتن داشت، یه تاثیر مثبتی روی آدم می‌ذاشت.
مهم تر از همه پر از ضدارزش نبود. توی دنیای رمان ها که چرخ بخوری پر از کاراکترهای اولی هست که روی تنشون خالکوبیه، پارتی میگیرن، لباس‌های باز میپوشن، سیگار میکشن، معتادن یا هزار شکل دیگه. گرچه منظور این نیست که اون قصه ها از پای بست بدند یا ارزش مطالعه ندارند اما من خودم اگر از یک قصه خوشم بیاد مثل همه کتاب‌خون های دیگه میرم تو...

آخرین ویرایش
امضا : روحـــناهی

Armita.sh

پرسنل مدیریت
مدیر تالار تیزر رمان
سطح
32

ارسالی‌ها
2,396
پسندها
20,088
امتیازها
46,373
مدال‌ها
42
  • مدیر
سلااام.
از چی بگم؟
از قلم زیباتون؟
از داستان و پیرنگ حق؟
از احساسات زیبای شخصیتا؟
دخترها همیشه مقصرند، از اون رمانایی بود که تک‌تک کلماتش رو با عشق خوندم و بارها شده که مواقعی که پارت نمی‌ذارید از اول خوندمش(مثل جومونگ دیدن مامان‌بزرگا#_#)
انقدر این رمانو دوست دارم که با وجود اینکه تا الان چند بار خوندمش مشتاقم کاغذیش رو بگیرم و دوباره شبا بخونمش، باهاش بخندم، گریه کنم (و حرص بقولم:/)
امیدوارم اون‌روزی که چاپ میشه از دست ویرایش‌های انتشارات درامان بمونه و همین واقعیتی که روی کاغذ نشوندید رو به ‌مخاطب‌های جدید برسونید:)
راستییییییی؛ یادتونه قبل از نتایج بی‌ان‌وای گفتید ''بعید می‌دونم رتبه بیارم'' دیدید شدددددددد؟ تا پیش‌بینی‌های دیگه بدرود :452: