مباحث متفرقه ایده های خاص، رمان های خاص

• نویسنده موضوع نگار 1373
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 84
  • بازدیدها 6,752
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

SHIRIN.SH

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
1/2/18
ارسالی‌ها
13,914
پسندها
128,521
امتیازها
96,873
مدال‌ها
36
سطح
47

نام کتاب: نغمه‌ی آب و آتش(a song of ice and fire)
نوسنده: جرج آر آر مارتین
خب چرا دروغ بگم, من این کتاب رو نخوندم, یعنی در واقع قرار هست بخونم.
ولی خب فیلمGame of thronesبرگرفته از همین رمان هستش.
البته تا الان سه یا چهار فصلش ترجمه شده.
با اجازه^-^!
در بازی تاج و تخت یا میبری یا می‌بازی، هیچ حدوسطی وجود نداره. |سرسی لنیستر|
نغمه‌ایی از یخ و اتش، داستانی از تلاش‌های خاندان‌ها برای رسیدن به تخت آهنین است.
به نظر من یکی از دلایل دیده شدن رمان نغمه‌ایی از یخ و آتش در "ایران" سریال بازی‌ تاج و تخت هست یا همون گیم آو ترونز خودمون:).
امادر مورد کتاب، خیلی دلیل می‌شه آورد. از خلق موجوداتی به نام آدرها یا همون وایت واکرها تا رقابت...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : SHIRIN.SH

Adrian

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
13/8/18
ارسالی‌ها
126
پسندها
2,568
امتیازها
14,063
مدال‌ها
10
سطح
11

رمان پشت کوه که طنزه و به نظر من عالیه.
درباره یه معلمه که میره تو روستایی به اسم پشت کوه تا درس بده.ساکنان اون روستا آدمای عجیب و باحالی هستن.

امضا : Adrian

Atousa

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/12/18
ارسالی‌ها
1,162
پسندها
7,042
امتیازها
24,673
مدال‌ها
16
سطح
12

ی رمان بوداسمش یادم رفته بود سرمه ی همچین چیزی بود خیلی جالب بود طی ی اتفاقاتی روح دونفرجاب جاشد ویکیشون مرد وباعث شداون نفرب جسم خودش برگرده

امضا : Atousa

N.ℳムɦℳ¤¤のł

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
30/7/18
ارسالی‌ها
32
پسندها
743
امتیازها
3,603
سطح
0

داستان کوتاه‌های نسترن بانو همشون ایده های خاصی دارن مخصوصا رآسیزمش که راجع به تبعیض های بین سفیدپویتا و سیاه پوستای امریکاست

امضا : N.ℳムɦℳ¤¤のł

HanAneH

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
21/1/19
ارسالی‌ها
552
پسندها
17,204
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
24

رمان معشوقه‌ی ظالم به نوشته‌ی صندوق ساز.(اسمش یادم)

امضا : HanAneH

YGNeae

کاربر ویژه
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
14/6/18
ارسالی‌ها
6,231
پسندها
43,065
امتیازها
0
مدال‌ها
31
سطح
39

من اکثرا رمان ایرانی نمی خونم.
تاحالا از هر رمانی که توی انجمن ها نوشته می شه یا توی اپ ها منتشر می شه هم درسی نگرفتم! چون اکثرن یا موضوعی هستن که من نمی خوام و یا کلیشه ای اند.. کتاب نوشته نویسنده های ایرانی هم خیلی کم خوندم
برای من رمان هایی که خارجی هستن خیلی جذابن! نویسنده هایی مثل چارلز دیکنز، ویکتور هوگو، امیلی دیکنسون، رابرت فراست و خیلیای دیگه از توی کتاب هاشون، با اون قلم قوی شون به من خیلی چیزا یاد دادن.
اما ی رمان که خیلی تاثیر زیادی روی من داشت Different blue بود، که تا الان هیچ کس ترجمه ش نکرده.. این رمان به قدری برام جذاب بود که خودم بعد از اینکه انلاین خوندنشو تموم کردم پای ترجمه ش نشستم!
نویسنده ش امی هارمون، فردی که قدرت نویسندگیش بالاست هست و در اینده می خوام تموم رمان...

آخرین ویرایش
امضا : YGNeae

روشنک.ا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
1,836
پسندها
34,629
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
33

رمان کوری
نویسنده: ژوزه ساراماگو
ژانر: اجتماعی

خلاصه:
داستان در مورد یک بیماری کوری ناشناخته هست که به شدت سریع در شهر لندن شیوع پیدا میکنه. این بیماری یک نوع کوری سفید هست که با تمام بیماران کوری گذشته متفاوت هست. اون‌چه که این رمان رو بسیار زیبا و متمایز می‌کنه، بررسی اثر یک نقص در بینایی که همگانی میشه بر زندگی بشر، جامعه، تمدن، فرهنگ، قوانین و حتی اخلاق و رفتارهای افراد مختلف هست.
البته این رمان هم با روحیه‌ی لطیف برخی مخاطب‌ها همخوانی نداره اما به عنوان یک رمان اجتماعی واقعاً بی نظیر و بی تکراره. با خوندن این رمان پر هیجان و غیر قابل پیش بینی، درک می‌کنید که خوی حیوانی متمدن‌ترین انسان‌ها هم در شرایط سخت خودش رو نشون میده.

روشنک.ا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
1,836
پسندها
34,629
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
33

رمان دختر کشیش
نویسنده: جرج اورول
ژانر: اجتماعی

(البته بگم من به شخصه کلاً از کارهای اورول خیلی خوشم اومد و توی این تاپیک هم دو تا از کتاب‌هاش رو که خوندم، یعنی ۱۹۸۴ و دختر کشیش رو معرفی می‌کنم و البته قلعه‌ی حیوانات رو روی این حساب گذاشتم که همگی خوندید ولی اگر نخوندید، اون رو هم بخونید حتما)

خلاصه:
این کتاب در مورد دختر ساده و خوش قلب دین داری به اسم دوروتی هست. دوروتی که پدرش کشیش یک کلیسای قدیمی در انگلستان هست و مردی متعصب مذهبی هست، زندگی سختی رو میگذرونه اما با این حال از زندگی خودش تا حد زیادی رضایت داره. دوروتی با وجود تمام مشکلاتی که پدرش براش درست میکنه و همه‌ی رسیدگی‌هایی که به کلیسا میکنه، به مردم نیازمند شهر کوچیکشون کمک می‌کنه و دختر بسیار معتقد و با ایمانیه.
نقطه‌ی تحول...

روشنک.ا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
1,836
پسندها
34,629
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
33

(چون شب عیده، همه رمانای خوبی رو که خوندم بهتون معرفی می‌کنم *.* )

رمان دختر پرتقالی
نویسنده: یوستین گاردر
ژانر: عاشقانه، اجتماعی (فلسفه ژانر محسوب نمیشه متاسفانه ولی این رمان فلسفی هم هست. نویسنده‌ش هم نویسنده‌ی رمان فلسفی دنیای سوفی هست که البته دنیای سوفی بسیار طولانی‌تر و سنگین‌تر ولی کامل‌تر و پر مفهوم‌تر از دختر پرتقالی هست اما خوندن دختر پرتقالی هم خالی از لطف نیست.)

خلاصه:
رمان درباره‌ی نامه‌ی پدری که سال‌ها پیش فوت کرده به پسرش، جرج، هست. جرج که وقتی سه ساله بوده پدرش رو از دست داده، حالا که پونزده ساله شده، به طور ناگهانی نامه‌ای که پدرش قبل از مرگ برای اون نوشته رو از مادربزرگش دریافت می‌کنه. داستان دختر پرتقالی، داستان عشق زیبای پدر جرج و تاثیر ژرف اون روی زندگیش و دیدگاهش...

I'm.JãS❀

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/6/18
ارسالی‌ها
648
پسندها
15,333
امتیازها
39,073
مدال‌ها
22
سطح
24

دنیاي سوفي
نویسنده: یوستین گاردر
به شخصه خیلی از خوندن این رمان لذت بردم. رماني فلسفي که اسم اکثر سر فصل‌هاش به نام یه فلسفه‌دان هستش.
داستانش هم راجع به یه دختر نوجوان پونزده ساله به اسم سوفي هستش که یه سري نامه از یه نفر دریافت مي‌کنه که سوالات جالبي توش مطرح شده.
وقتي اولین جمله از اولین فصل رمان رو خوندم، جذبش شدم. نمي‌دونم چرا، اما جمله‌ش من رو به فکر کردن وا داشت.
«در زماني چیزي باید از عدم بوجود آمده باشد...»

امضا : I'm.JãS❀
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا