مباحث متفرقه داستان نویسی با کلمات نفر قبل

• نویسنده موضوع مهدیه احمدی
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 38
  • بازدیدها 1,648
  • کاربران تگ شده هیچ

mel mel

هنرمند انجمن + کاربر فعال سرگرمی
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/6/20
ارسالی‌ها
3,153
پسندها
39,283
امتیازها
69,173
مدال‌ها
28
سطح
33

گاهی زندگی به ادم حس یه موجود بی جون مثل عروسک یا یه قلم و یا حتی هرچیز بی روح دیگه ای رو دست میده. مهم نیست انسان توی یه طویله هست یا یه قصر، جایی که دراون عشق و محبت نباشه. بزرگی و کوچیکیش مهم نیست. زندگی به من یاد داد که گاهی باید به بی تفاوتی یک عروسک باشی، دشمن دوست نمات رو تشخیص بدی و اونارو توی حال خودشون، در طویله‌ی زندگی شون رها سازی و زندگی خودت رو به شیرینی پشمک مزه کنی

حوری، اسمان، زمین، گل
آسمان و زمین با پیوندی به یکدیگر متصل شده‌اند و حوریان با گل‌هایی بر دست، زمین را از گل می‌آرایند و زینت می‌بخشند. حوری کوچک آرزوی دیدن زمین را داشت اما چون بسیار کوچک بود، توان رفتن به زمین و نگریستن انسان‌ها را نداشت.
روزی که...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

روزگار غریبی است!
در اتاق نمور مانندم به آینه می نگرم.‌‌ تاریک است آینده‌ای که در چشمم موج می‌زند.‌ ترس دارد آن نگاه مخوف مانده و مسکوت مانده‌ام.‌ من اهداف داشتم! امید داشتم و حال...‌ چیزی جز یک چشمان تاریک و بی امید و اتاقی نمور برایم نمانده است.‌ گریه‌ام نیز نمی‌گیرد.‌ انگار، در خلایی دست و پا میزدم که تمامی نداشت.‌ انگار که در سیاه‌چاله‌ای گیر افتاده بودم و راه فراری نبود و ... آه می‌کشم و چشم فرو می‌بندم از فرد توی آینه!‌
روزگار غریبی است!

سرد،‌ آتش،‌ زمستان،‌ قهوه.

خسته نباشید.:rose:

امضا : ADLAYD

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,446
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

روزگار غریبی است!
در اتاق نمور مانندم به آینه می نگرم.‌‌ تاریک است آینده‌ای که در چشمم موج می‌زند.‌ ترس دارد آن نگاه مخوف مانده و مسکوت مانده‌ام.‌ من اهداف داشتم! امید داشتم و حال...‌ چیزی جز یک چشمان تاریک و بی امید و اتاقی نمور برایم نمانده است.‌ گریه‌ام نیز نمی‌گیرد.‌ انگار، در خلایی دست و پا میزدم که تمامی نداشت.‌ انگار که در سیاه‌چاله‌ای گیر افتاده بودم و راه فراری نبود و ... آه می‌کشم و چشم فرو می‌بندم از فرد توی آینه!‌
روزگار غریبی است!

سرد،‌ آتش،‌ زمستان،‌ قهوه.

خسته نباشید.:rose:
در اوج سردی زمستان که سرما تا مغزاستخوان نفوذ می‌کند آدم چیزی که می‌خواهد چیزی برای گرم کردن خود مانند یک قهوه‌ی...

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

رویای زیبایی است!‌
من و تو و این باغ زمستانی!‌ من و تو و این آینه برفی!‌ در هم خیره شده‌ایم،‌ در روح و وهم همدیگر غرق می‌شویم تا همدیگر را کشف کنیم و شاید،‌ کمی نیز در آن سرمای جان سوز رویایم در امان باشیم.‌
کسی آن سو رو به روی تابلویی ایستاده است.‌ محتوای تابلو ناپیدا و گنگ است!‌ جلوتر می‌رویم،‌ آرام و پیوسته و نفس به نفس!‌ آه که چقدر من تو را دوست دارم.‌
محتوای تابلو،‌ عجین می‌شود در خون چشمان آن مردی که من خیره شده است. می‌ترسم و تو،‌ نیستی!‌ سردم است و تو نیست شده‌ای!‌
و محتوای تابلو،‌ تویی را نشان می‌دهد که من را کشته‌‌ای!‌ و آن مرد هنوز با آن چشمان سرخش که به مانند بینی سرخ از سرمای من و خون درون تابلو است،‌ به من نگاه می‌کند.
رویا،‌ همیشه هم زیبا نیست!
...

Your Pluto

سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/1/21
ارسالی‌ها
2,977
پسندها
16,290
امتیازها
46,673
مدال‌ها
32
سطح
24

زیر درخت نشسته بودم و داستانم رو می‌نوشتم.
عاشق منظره پاییزی پارک بودم و بهم آرامش می‌داد. استخری بزرگ وسط پارک بود:/ که روی آبش برگ درخت هایی که در اطراف بود ریخته بود.
دختر بچه ای داشت روی برگ های خشک شده را می‌رفت که یهو افتاد توی استخر و با جیغی که کشید توجه نگهبانی که توی پارک بود بهش جلب شد.:/
سنگ/ علی یاسینی/ لونا پارک.

امضا : Your Pluto
  • Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Wang'羡

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

زیر درخت نشسته بودم و داستانم رو می‌نوشتم.
عاشق منظره پاییزی پارک بودم و بهم آرامش می‌داد. استخری بزرگ وسط پارک بود:/ که روی آبش برگ درخت هایی که در اطراف بود ریخته بود.
دختر بچه ای داشت روی برگ های خشک شده را می‌رفت که یهو افتاد توی استخر و با جیغی که کشید توجه نگهبانی که توی پارک بود بهش جلب شد.:/
سنگ/ علی یاسینی/ لونا پارک.

خیره‌ به سنگ رو به رویم ماندم.‌ رنگ سفیدش،‌ با رنگ مشکی مات سرنوشتم بدجور در تناقض بود و این تناقض نفرتی را در بر می‌انگیخت که از منِ خونسرد،‌ شخصیتی غریب را می‌ساخت.‌‌
آهنگ "تبر" از خواننده‌ علی یاسینی،‌ که از رستوران پشت سرم در آن ور خیابان بود، در گوشم زنگ می خورد و به مانند روح امواج دریای...

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,055
پسندها
24,349
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

خیره‌ به سنگ رو به رویم ماندم.‌ رنگ سفیدش،‌ با رنگ مشکی مات سرنوشتم بدجور در تناقض بود و این تناقض نفرتی را در بر می‌انگیخت که از منِ خونسرد،‌ شخصیتی غریب را می‌ساخت.‌‌
آهنگ "تبر" از خواننده‌ علی یاسینی،‌ که از رستوران پشت سرم در آن ور خیابان بود، در گوشم زنگ می خورد و به مانند روح امواج دریای خروشان،‌ به روح خستگی‌هایم برخورد می‌کرد.‌ خسته شده بودم،‌ از بس انتظار این را کشیده بودم که کسی غیر از آهنگ،‌ حال و هوای سرد و بد من را درک کند و در آغوشم بکشد.‌ از این نجواهای آرام آهنگ خسته شده بودم و دلم می‌خواست آن صدای آرام شخصی را که من را درک می‌کند، بشنوم که می‌گوید:‌
-‌ همه چیز رو با هم درست می‌کنیم!‌
و من قرار بود در...

آخرین ویرایش
امضا : ستین؛

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

به تمشک‌های درشت قرمز رنگی که با هر قدم، در کاسه‌ی چینی گل‌قرمزی با زمینه‌ی شیری‌فامی که در دست داشتم، خیره شدم.
آهی کشیدم و با دمپایی‌های پلاستیکی و به رنگ آبی‌ام روی حیاط سیمان شده‌ی مامان‌گلی، لخ‌لخ‌کنان راه رفتم و روی تخت فلزی‌ مامان‌بزرگم که زیر درخت بلندبالای انجیر بود؛ نشستم.
نگاه از گل‌های رز صورتی‌ و نقش و نگار قالی قدیمی‌ای که روی تخت، پهن شده بود، گرفتم و یکی از آن تمشک‌های ترش را در دهان انداختم.
طعم ترش تمشک، روح و روانم را به بازی گرفت و رد رنگ قرمز آن، روی سر انگشتانم با عشوه و ناز رقصید. انگشت سرخ شده‌ام را به دهانم فرو فرستادم و رد قرمز تمشک از روی انگشت اشاره و شستم به وسیله‌ی زبانم به دیار باقی شتافت!
عطر چای...

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

مانند هر شب در کنار آتش و دوستان. دوستانی که به قول مادر و پدرم، ناباب بودند. موبایل‌های سایلنت! همه جا ساکت و آرام؛ طوری که اگر بخواهی لحظه‌ای چشمانت را ببندی خوابت می‌گیرد.
(کوتاه‌ترینی بود که نوشتم!)

مانیتور، مادر، خواب، خوراکی :)
برق سفید حاصل از نور مانیتور،‌ بر روی چهره‌ی بی‌رنگ و رویم حکم یک تیری در چشمانم را داشت.‌ بعد از به اتمام رساندن طرح پروژه‌ی ساختمان پرواز،‌ سرم را بالا بردم که با این کار قولنج گردنم به مانند احساسات درونم،‌ شکست.‌ آه حسرت‌واری از عمق سینه‌ام می‌کشم و به این فکر می‌کنم چگونه است که من هنوز با وجود این زندگی فلاکت بار،‌ زنده‌ام؟!‌
نگاه پر از خستگی‌ام بر روی ساعت می‌نشیند و متوجه...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Wang'羡