گفتگوی آزاد بحث مهم | لطفاً بیاید جواب بدید!

ADONIS

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/3/19
ارسالی‌ها
75
پسندها
1,790
امتیازها
11,503
مدال‌ها
12
سطح
8

برای تخلیه روحی و روانی خودشون این کار و انجام میدن
دوره های قبل از ما این حجم از تنهایی رو نداشتن
این تنهایی رو با مجازی و خود مجازیمون سعی میکنیم که جبرانش کنیم
تفاوت نسل ها به خاطر تفاوت عقایده
تفاوت امکانات شاید اگه بلا هم این همه دسترسی به تک راحت بود اینقدر بسته نبود خانواده ها

امضا : ADONIS

AmirAdabi❆

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/4/18
ارسالی‌ها
467
پسندها
12,217
امتیازها
31,973
مدال‌ها
19
سطح
19

یه زمانی (حرف خیلی وقت پیشم نیستا ) دخترا خیلی سخت بود براشون که عکسشون پخش بشه.دیده شد مواردی که حتی دختره اقدام به خود کشی میکردن و از این قبیل حرفها.

یه جورایی با پیشرفت علم و تکنولوژی و چیزایی که میبینیم دخترای نسل دهه هفتاد یا آخرای دهه شصت به بعد دیگه براشون این چیزا مهم نیست.
یه جورایی کلاس هم میدونن عکسشون دست به دست بچرخه.

امروزه توی برنامه های مختلف میبینیم که دخترها خودشون با دستهای خودشون عکسهایی توی فضاهای مجازی میزارن که حتی خیلی از دختر ها توی خونه هم اون شکلی نمیگردن.نمیدونم یه جورایی اسمشو میزارن روشنفکری ولی من به شخصه نمیدونم کجای این کار روشنفکری به حساب میاد.

حالا سوال مورد بحث :
چه اتفاقی افتاده به نظر شماها...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : AmirAdabi❆

سامیار زاهد

نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
12/8/18
ارسالی‌ها
1,134
پسندها
50,924
امتیازها
61,573
مدال‌ها
4
سطح
0

اینا همه به فرهنگ ما مربوط هست.. این تو هر جای دنیا یه امر عادیه ولی تو ایران که کشور تو سری زدن و محدود کردن هستش ما فکر میکنیم این کار بدیه ولی اصلا ایطور نیست
پوشش دیگران و حتی پخش کردن عکساشو به دست خودشون به خودشون مربوطه.
هر کس آزادی هایی داره بهتره مانع آزادی هم نشیم هر چقر کوجیک و هر چقدر از نظر ما بد حتی اگر اون آزادی توی فضای مجازی باشه

امضا : سامیار زاهد

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,021
پسندها
12,342
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

حرفایی ک الان میخوام بزنم (با وجود اینکه خودم ی آدم تقریبا مذهبیم) هیچ ربطی ب دین و مذهب نداره و ی دیدگاه منطقیه تقریبا.
تو ذات همه ی ما آدم ها ی مواردی هست ک بحث مارو از حیوانات جدا میکنه ک ی تعاریفی هست ک بهش میگن عقل و شعور.
یکی از این تعاریف چیزی به نام ((حیا)) هست. ک باعث میشه ما آدم ها بعضی کارها یا رفتار ها رو تو حضور هرکسی انجام ندیم. حالا بحث اینجاست ک چرا حیا تو این زمونه انقدر بهش بی توجهی میشه و ی موردش هم همینه ک شما اشاره کردی. دلیلش برمیگرده به همون وقت پیش ها، زمانی ک خانواده ها خیلی به پوشش ها مخصوصا دختر خانوم ها و رفتاراتشون مانور میدادن. حالا اینکه این خوب بوده یا بد، قابل توضیح حداقل ب واسطه ی من نیست و منم حرفی در...

امضا : فاطمه شکیبا

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,021
پسندها
12,342
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

در پاسخ خانم فاطمه شکیبا
به نظر من اینکه میگن دهه ی پنجاهی ها و شصتی ها توی محرومیت بودن بیشتر سیاه نمایی هست که از طرف دشمن شایع شده برای کسانی که نبودن ونمی دونن تا جنگ و انقلاب مقصر و عامل بدبختی نشون داده بشه . کودکی دهه ی پنجاهی ها هر چند توی جنگ بود ولی به لطف خدا ما تنها کشوری بودیم که توی جنگ از همه ی مواحب مادی برخوردار بود... دهه ی شصتی ها هم که بیشترشون کودکیشون در دهه ی هفتاد بوده که دهه ی هفتاد هم همه چیز بود فقط یه موبایل دست همه نبود که تازه بهتر هم بود بچه ها دچاراثرات مخربش نمی شدن بازی می کردن و.. وخیلی بهتر از بعضی بچه های الان که نه از مادیات بلکه ازچیزهای دیگه محروم هستند طعم زندگی رو چشیدن بعضی بچه ها الان کودکی...

AmirAdabi❆

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/4/18
ارسالی‌ها
467
پسندها
12,217
امتیازها
31,973
مدال‌ها
19
سطح
19

نمیدونم چرا این تصور غلط هست که غربی ها از همون اول همین الگوی پوشش رو داشتن؟!
اگر برید تصاویر اروپا رو قبل از انقلاب صنعتی ببینید، متوجه میشید زن ها از روسری استفاده میکردن.
یا مردم امریکا مردم کاملا مذهبی و مقید به مسیحیت بودن
ترویج بی بند و باری و بی حجاب کردن زن ها، اولین راهبرد استعمار هست برای دراختیار گرفتن جامعه که بعد انقلاب صنعتی توی اروپا پیاده شد..
حیا زدایی هم بیشتر از این که یه عقده گشایی مدنی و فردی باشه، نتیجه سال ها تلاش و جنگ روانیه...
اگر داستان سقوط اندلس رو بخونید بیشتر این مسئله ملموس میشه...
خواهر عزیز اگه ی نگاه ب حرفای من بندازید، من صحبت هام بدون قضاوت دین بوده و من اصلا فرهنگ برهنگی رو تایید نکردم...

HanAneH

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
21/1/19
ارسالی‌ها
552
پسندها
17,204
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
24

والا از یه چیزی سر در نمیارم.
عکسامو نه توی فضای مجازی گذاشتم نه دادم دست دوستام ولی الان عکسام دست نصف پسرا و دخترا هستش.

امضا : HanAneH

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,021
پسندها
12,342
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

خواهر عزیز اگه ی نگاه ب حرفای من بندازید، من صحبت هام بدون قضاوت دین بوده و من اصلا فرهنگ برهنگی رو تایید نکردم و نمیکنم چون از پایه و اساس کفر و بی دینی رو به همراه داره و حرفتون درسته و اگه مجموعه مستند انقلاب ج.ن.سیتی رو نگاه کنید بیشتر هم درموردش خواهید دونست. جنبش فمنیسمی به ظاهر درست اما در باطن کاملا غلط و بی پایه و اساسی بوده اینکار. و همین جذابیت ظاهری باعث شده ک خانوم های ما فریب بخورن.
بنده از جمله: "اما تو اون مدت، ی چند هزارکیلومتر اونورتر تو کشورهای دیگه مخصوصا غربی، زنان کاملا فرهنگ برهنگی رو دنبال میکردن. و بعد از گذشت این مدت و پیشرفت تکنولوژی اونها این فرهنگ رو به همه ی جهانیان نشون دادن "
احساس کردم ممکنه...

t.sh

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/9/18
ارسالی‌ها
791
پسندها
9,345
امتیازها
27,673
مدال‌ها
18
سطح
15

همه و همۀ اینا بر می گرده به خودمون!
به ما که هر چیزی رو خوب دونستیم!
مقصر جامعه و خانواده و بی غیرتی ها نیست مقصر ما ها هستیم که به خاطر چند تا تعریف و تمجید خودمون رو عزت نفس و ایمانمون رو به باد دادیم.
همینکه به راحتی با نامحرم حرف می زنیم و می خندیم.
همین که اجازه می دیم طرف بهمون به راحتی نزدیک بشه.
یعنی مشکل از ماست!
چرا باید بذاریم از نظر هر پسری ما خیلی دست یافتنی باشیم؟
چرا باید اجازه بدیم که هر کی که دلش خواست بیادجلو و ما رو به اسم کوچیک و با پسوند های "بانو، جون و..." صدا بزنه؟
چرا اینقدر خودمون رو دست کم گرفتیم؟
مشکل از ماست که دیگه مثل قبل ارزش زن رو نگه نداشتیم.
من نمی گم که باید زن توی خونه بشینه ها نه.
اتفاقا زن باید توی اجتماع باشه اما با حدود و موازین شرعی و عقلی!
این...

Toofann

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
31/3/19
ارسالی‌ها
65
پسندها
1,716
امتیازها
9,578
مدال‌ها
7
سطح
8

به نظر من مشکل از شیوه تربیت هست که زیاد بهشون ازادی داده شده
یا برخی هم از دوست هاشون الگو میگیرن(در تهاجم فرهنگی ادم های سستی که شخصیت ثابت ندارن تحت تاثیر قرار میگیرن و در جمع دوستان میرن خب دوستان هم تحت تاثیر قرار میگیرن) در حقیقت ما در برخی چیزا نباید مقلد باشیم و این فرهنگ سازی نشده متاسفانه