گفتمان‌آزاد گفتمان ‌آزاد رمان مستغرق | یکتا موزیک باز کاربر انجمن یک رمان

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

سلام
رمان رو خوندم. از نظر من رمانی بود که نقاط قوت زیادی داشت درکنارش کمی نقاط ضعف هم مثل هر اثر دیگه ای داشت. نقاط قوتش مثلا توصیفات خوبش بود و به خوبی میشد چهره ها و مکان ها رو تصور کرد. دایره‌ی لغات نویسنده خوب بود و همین باعث شده بود قلم ادبی مونولوگ هاش دلچسب و دلنشین باشه. موضوع داستان هم جذاب بود.
در کنار این ها کمی نکات قابل تامل داشت. اول این که ژانر رمان تراژدی بود ولی این ژانر تراژدی در بعضی از پارت ها و قسمت ها اصلا ملموس نبود. حس من به عنوان خواننده رمان رو خیلی تراژدی نمیدید و توصیف احساسات جای بیشتری برای مانور دادن داشت.
نویسنده سعی کرده بود از کلیشه ها دوری کنه ولی بازم شخصیت هایی مثل آرمان شخصیتی کلیشه ای و تکراری داشتن و نکات جدیدی توی شخصیتشون نبود. یا این که یکی از...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : A.Hamzeh

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

سلام عزیزم، من رمانت و خوندم، از نظر من فوق العاده بود!
ایده، نو بود و به دور از هر‌گونه کلیشه‌ای بودن!
پردازشت و دوست داشتم و منتظر سوپرایز‌های جدید توی رمان هستم.
شخصیت پردازیت و خوب بود و تونسته بودی به خوبی ژانر تژرادی و در رمان نمایان کنی!
شخصیت ثهلان خوب ایفا شده بود.
داستان واقعاً بِکر بود!
موّفق باشی عزیرم، بی‌صبرانه منتظر پارت بعدی هستم.

م .صالحی

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/6/20
ارسالی‌ها
786
پسندها
7,407
امتیازها
22,273
مدال‌ها
13
سطح
12

سلام
از اون دسته رمان های خوبی بود که خوندنش خالی از لطف نبود
توصیفات عالی و قلم روان نویسنده خیلی به دل نشست
موفق باشی نویسنده جان

Rahel.

مدیر بازنشسته + نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
22/7/20
ارسالی‌ها
1,571
پسندها
19,273
امتیازها
43,073
مدال‌ها
31
سطح
24

سلام
رمان قشنگی بود...شخصیت‌پردازی قوی داشت.
توصیفات قشنگی به کار برده بودین
موفق باشید

امضا : Rahel.

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

سلام یکتای عزیز♡.♡
امیدوارم موفق و موید باشی
رمان مستغرق از اون دسته رمان‌های نایابه که با وجود این‌که ژانراش، ژانرهایی نیستند که اصولاً دنبال می‌کنم جذبم کرد و همه چیز بر می‌گرده به تراژدی و توصیفات خاصی که به کار برده شده. زخم‌هایی که حافظه دارند!
از همون آغاز رمان و تراژدی داستان، شخصیتی که پر از درد و زخمه و انتقال حسی که صورت دادی، رقصوندن کلمات مستعد بودنتو توی نویسندگی اثبات کردی.
بیشترین قوت رمان انتقال حس و مانوریه که روی شخصیت ثهلان داری، ثهلانی که گذشته‌ی مرموزی داره و اتفاقای مجهولی که بین اون و خانواده‌اش پیش اومده و باعث شده از اون‌ها جدا بشه و به جز مادرش، باقی خانواده چندان رفتار خوبی باهاش ندارند به خصوص پدر مرموزش!
اوایل رمان کمی سیر کند پیش می‌رفت ولی رفته رفته...

امضا : Niyosha22

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
687
پسندها
8,068
امتیازها
21,973
مدال‌ها
22
سطح
12

سلام یکتای عزیز؛
مطالعه ی مستغرق برای من پر از لطف بود، چرا که چیزای خیلی زیادی ازش یاد گرفتم.
جملات بسیار با دقت نوشته شده بودن... آغاز جالب و خوندنی بود (البته من خودم خیلی طرفدار فلش فوروارد نیستم، ولی توی مستغرق این فلش فوروارد نسبتا خوب از آب در اومده بود).
داستان خط منظم و حساب شده ای داره، ولی یه سری نقص هایی در پردازشش هست. اول اینکه بین گره ها و اتفاقات مهم و کلیدی داستان ارتباط به قدری که باید و شاید قوی نیست. و دوم اینکه تمرکز داستان روی اتفاقات فرعی از حد عادی و استاندارد گاهی اوقات خیلی بیشتره.
شخصیت ثهلان پردازش قابل قبولی داره ولی میشکا (ایرماک) در مقام یه شخصیت کلیدی باز هم نیاز به دقت و توجه بیشتری داره (ایضاً شخصیت های فرعی و تازه وارد).
داستان در گره اندازی خوب عمل...

آخرین ویرایش
امضا : *AFSOON*

روجا

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
11/3/19
ارسالی‌ها
2,091
پسندها
27,664
امتیازها
51,373
مدال‌ها
25
سطح
28

سلام عزیزم. متأسفانه به دلیل محدودیتی که در ورود به انجمن داشتم نتونستم همه پارتهای رمان زیبات رو مطالعه کنم. توصیفاتت زیبا و ملموس بود و حس یک رمان تراژدی رو در وجود آدم زنده می‌کرد. قلم خوب و دید وسیعی نسبت به کلمات داشتی. نتونستم کامل بخونم و علت اینکه از خونش رو رفت رو متوجه بشم. سعی میکنم به زودی زود ادامه ش رو مطالعه کنم. از اون دست از نوشته‌هایی که میشه با خوندنش چیزی یاد گرفت. موفق باشی جانم. :rose:

امضا : روجا

alinaserikhanik

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
180
پسندها
687
امتیازها
3,933
مدال‌ها
7
سطح
7

باسلام وادب رمتنی گیراوجذاب وقلمی توانا دارب انسجام متنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] AMARGURA

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,870
پسندها
92,394
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
با سلام و خسته نباشید خدمت یکتای عزیزم، خوندن رمان مستغرق، از لحظات پر حسی بود که نصیب شد.
عنوان رمان در همان برخورد اول خیلی واضح تراژدی رمان را به رخ می‌کشد، به خصوص با رجوع به معنی که می‌توان غرق شدن و نفس از یاد بردن را دورنمایی از زندگی ثهلان دانست. از طرفی این تراژدی خالص، ارتباط محکمی با وقایعی دارد که از دل اجتماع گرفته شده است. در نتیجه برداشت دوم دقیقا مربوط به ژانر اجتماعی است.

جایگاه اصلی ژانرها متعلق به تراژدی است که نقش خالصی در جای تا جای رمان دارد. از همان خطوط ابتدایی و فضای غم‌آلودی که تمام رمان را تحت الشعاع قرار داده است، می‌توان فهمید ثهلان قرار نیست در روال عادی زندگی به سر برد.
از طرفی همانطور که گفته شد این وقایع تلخ...

آخرین ویرایش
امضا : A.TAVAKOLI❁