گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان وادی دل ملکه می‌طلبد! | m.fakher کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع M.Fakher
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 48
  • بازدیدها 1,562
  • کاربران تگ شده هیچ

کدوم یکی نیاز داره که بیش‌تر روش کار بشه؟

• توصیفات مکان

• توصیفات چهره

• توصیف حالات

• توصیف احساسات

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,506
پسندها
18,751
امتیازها
43,073
مدال‌ها
17
سطح
24

خیلی خیلی ممنونم بخاطر خوندن و سوال هات

حقیقتا بگم

اونقدرا هم نقد پذیر نیستم

یعنی از نقد کوبنده ناراحت میشم چند روز اول

ولی بعد دعا میکنم طرف رو که راهنماییم کرد... پس لطفا نقد کن خیلی ممنونت میشم

سوال اول: خب جزو قوانینه

تنها وقتی ملکه‌ی دل می‌تونه به رسمیت شمرده بشه که ضمیر والا عشق اون رو در دلش احساس کنه... که بعدا اگه بتونم یه جورایی اشاره میکنم که ضمیر والا اون شخص رو تو اون مدت ندیده و با خودش فکر میکرده فقط در حد علاقه‌ی سطحی از دختره خوشش اومده نه یک عشق.

منظورت اینه که از شدت ادبی بودن رمان داستان خشک شده؟

توی دیالوگ‌ها فقط؟ یا مونولوگ‌ها؟

اگه منظورت فقط به دیالوگ‌ها باشه این یه طورایی درست میشه

اگه تا آخر خونده باشی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ~Deku

M.Fakher

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
همون دیالوگ ها منظورمه
میگم رسمی بودن یا کلمات ادبی زیاد داشتن هم تو محاوره هست، بیشتر نویسنده ها فقط از همون محاوره استفاده میکنن و به حرفا لحن میدن تا رسمی بنظر بیاد یا راحت و صمیمی
و خب اگه فقطمواقع رسمی میخوای از دیالوگای ادبی استفاده کنی، چرا وقتی با آلبرت صحبت میکرد ادبی حرف میزد؟ بنظرم حرفای آلبرت دوستانه تر بنظر میومد

درمورد مترادف، برای اسم واقعا کلمه وادی اونو خاص میکنه، ولی داخل رمان از کلماتی استفاده کن که بیشتر خواننده ها بلد باشن، وادی رو من تاحالا جای دیگه ای ندیده بودم. و تو پست اول هم پی نوشت بذار که وادی به معنی سرزمین هست.

و در آخرهم من منظور از ضمیر والا رو نفهمیدم خیلی برام گنگ بود :|
یکم چون ملکه جدیده...

امضا : M.Fakher
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] AMARGURA

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
ضمیر والا...
ببین این سرزمینا دلن با خرد دیگه
یا در واقع قلب و عقل
خب اینا قلب و عقل کین؟
قلب و عقل ضمیر والا
که توی فصل سه باهاش آشنا میشیمヅ

خیلی ممنونم که نظر دادی عزیزکم

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,447
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

سلامی مجدد
نقد که خواهد رسید پس فقط نظر می‌گم؛ اول از همه از نظر پردازش و سیر به خصوص کشمکش و تعلیق‌ها خیلی خیلی خوب عمل شده بود و دوم یه‌جور استعاره‌طور بودن سرزمین‌ها و همینطور شخصیت‌های متفاوت که با اسمشون مرتبط بودند هم نو و جذاب و هم به عبارتی با هدف‌ و درونمایه‌دار بودنشون دوست‌داشتنی و‌جذاب‌تر بودن
اگه یکم بیشتر اول روی توصیف ظواهر، بعد بیشتر کردن توصیف اماکن و استقرار در صحنه و در آخر هم کنکاش و بازکردن بیشتر احساسات برای بهترشدن القاش کار باشه، قطعاً از الانش هم جذاب‌تر و فوق‌العاده‌تر هم می‌شه
اشتراک نیز زده شد:inlove:

یه روزی بیام تگ ویژه/برگزیده‌ گرفتنش رو تبریک بگممم:610597-4b43c1280db8b759412631397f19aef4:

پ.ن: چون گفته بودم نظر هم میدم M.Fakher Nora⸙...

آخرین ویرایش

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
سلامی مجدد
نقد که خواهد رسید پس فقط نظر می‌گم؛ اول از همه از نظر پردازش و سیر به خصوص کشمکش و تعلیق‌ها خیلی خیلی خوب عمل شده بود و دوم یه‌جور استعاره‌طور بودن سرزمین‌ها و همینطور شخصیت‌های متفاوت که با اسمشون مرتبط بودند هم نو و جذاب و هم به عبارتی با هدف‌ و درونمایه‌دار بودنشون دوست‌داشتنی و‌جذاب‌تر بودن
اگه یکم بیشتر اول روی توصیف ظواهر، بعد بیشتر کردن توصیف اماکن و استقرار در صحنه و در آخر هم کنکاش و بازکردن بیشتر احساسات برای بهترشدن القاش کار باشه، قطعاً از الانش هم جذاب‌تر و فوق‌العاده‌تر هم می‌شه
اشتراک نیز زده شد:inlove:

یه روزی بیام تگ ویژه/برگزیده‌ گرفتنش رو تبریک بگممم:610597-4b43c1280db8b759412631397f19aef4:

پ.ن: چون...

فاطمه عبدالهی

نویسنده برتر + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/9/18
ارسالی‌ها
2,751
پسندها
33,282
امتیازها
66,873
مدال‌ها
32
سطح
33

ایده‌تو خیلییییییی دوست دارم. بین این همه رمان عاشقانه خز و خیل و تکراری، این عاشقانه خیلی جدیدههههه
عقل و قلب رو به دو سرزمین متفاوت تشبیه کردی با کلی جزئیات فوق‌العاده
توصیفاتت خیلی خوب و کامله. شخصیت پردازی‌ت هم نو و دقیقه. حتی اسم ها با شخصیت‌ها سازگاراند و تفاوت و تمایز شخصیت‌ها باهم کاملا قابل تشخیصه
تا اینجا نتونستم ایرادی پیدا کنم :350:
صحنه‌پردازی خوبی داری. میتونم مکان‌ها رو خوب تصور کنم.
دیالوگ‌هام هم به نظرم هیچ ایرادی تو نثرشون نیست چون معمولا تو همچین سرزمین جدی و سلطنتی، کمتر خودمونی حرف میزنن
پیشنهاد میکنم از یک کلمه در یک جمله یا حتی پاراگراف، دو بار استفاده نکن. از یک فعل دوبار پشت سر هم استفاده نکن. دوباره یه روخونی بکن و جملات رو از لحاظ دستوری اصلاح کن
با قدرت...

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
ایده‌تو خیلییییییی دوست دارم. بین این همه رمان عاشقانه خز و خیل و تکراری، این عاشقانه خیلی جدیدههههه
عقل و قلب رو به دو سرزمین متفاوت تشبیه کردی با کلی جزئیات فوق‌العاده
توصیفاتت خیلی خوب و کامله. شخصیت پردازی‌ت هم نو و دقیقه. حتی اسم ها با شخصیت‌ها سازگاراند و تفاوت و تمایز شخصیت‌ها باهم کاملا قابل تشخیصه
تا اینجا نتونستم ایرادی پیدا کنم :350:
صحنه‌پردازی خوبی داری. میتونم مکان‌ها رو خوب تصور کنم.
دیالوگ‌هام هم به نظرم هیچ ایرادی تو نثرشون نیست چون معمولا تو همچین سرزمین جدی و سلطنتی، کمتر خودمونی حرف میزنن
پیشنهاد میکنم از یک کلمه در یک جمله یا حتی پاراگراف، دو بار استفاده نکن. از یک فعل دوبار پشت سر هم استفاده نکن. دوباره یه روخونی...

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,021
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

انتخاب زاویه‌ی دید خوب بود سوم شخص برای این داستان اوکیه
سبک کلی ایده رو دوست دارم خلاقانه و جالبه و در عین حال ملموس
شاید به پردازش ایده بشه یکم خرده گرفت صرفا جهت اینکه جای بیشتری برای بهتر بودن داشت اما فعلا برای این نظر زوده.
صحنه‌ی اغاز از نظر من نامناسب انتخاب شده بود اینکه رمان‌ها عموما به دنبال این هستن که از اصلی ترین و مهم‌ترین نقطه‌ی رمان شروع کنن به نظرم کار مناسبی نیست خیلی یهویی خواننده پرت شد توی یک سرزمین کاملا فانتزی که انگار باید خیلی چیزها رو می دونست ولی نمی دونست.
شخصیت پردازی از نظر من ضعیف عمل شده بود شاید الان حس کنی با یک صفحه نمیشه راجب شخصیت پردازی نظر داد ولی اونقدری تجربه دارم که بدونم با این درصد شخصیت پردازی توی صفحه‌ی اول در ادامه هم انچنان خوب پیش نمیره...

امضا : AYDA HOSSINY

ریحانه عیسایی(زینب)

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/7/20
ارسالی‌ها
289
پسندها
4,977
امتیازها
21,013
مدال‌ها
12
سطح
11

سلام دوباره بهت عزیزم
راستش دیگه چیزی تا نوشتن نقد اصلیم نمونده اما نقد و نظر دوستانه فراموشم نشد:405:
بار اولی که صفحات اولو خوندم شروع خیلی گنگ بود اولش دیدم اینطور بود که دوتا سرزمین هستش با اسمایی که نماد عقل و قلبن که خب د رون همه‌ی آدما اختلافاتی بینشون هست و وقتی متوجه شدم که به دوتا سرزمین تشبیه شدن کلی خوشم اومد و گفتم دمت گرم این نماد گذاری برای هر شخصیت عالیه ا ینکه هرشخصیت نمادی از احساسات درونی ما هست خیلی خوبه اما چیزی که باعث شد نظرم تغییر پیدا کنه این بود:
شخصیتا ان‌قدر زیاد بودن و رفت و آمدشون توی داستان گذرا بود و سرسری نگارش شده بود که تاثیری توی دیدگاه مخاطب ایجاد نمیکرد
این خیلی جالب می‌شد که مثلا فردی با عنوان هیجان(همون عامل درونی توی وجودمون) با قدرت نگاهش...

آخرین ویرایش
امضا : ریحانه عیسایی(زینب)

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
سلام دوباره بهت عزیزم
راستش دیگه چیزی تا نوشتن نقد اصلیم نمونده اما نقد و نظر دوستانه فراموشم نشد:405:
بار اولی که صفحات اولو خوندم شروع خیلی گنگ بود اولش دیدم اینطور بود که دوتا سرزمین هستش با اسمایی که نماد عقل و قلبن که خب د رون همه‌ی آدما اختلافاتی بینشون هست و وقتی متوجه شدم که به دوتا سرزمین تشبیه شدن کلی خوشم اومد و گفتم دمت گرم این نماد گذاری برای هر شخصیت عالیه ا ینکه هرشخصیت نمادی از احساسات درونی ما هست خیلی خوبه اما چیزی که باعث شد نظرم تغییر پیدا کنه این بود:
شخصیتا ان‌قدر زیاد بودن و رفت و آمدشون توی داستان گذرا بود و سرسری نگارش شده بود که تاثیری توی دیدگاه مخاطب ایجاد نمیکرد
این خیلی جالب می‌شد که مثلا فردی با...

آخرین ویرایش
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] AMARGURA