اطلاعیه میزگرد ویژه با موضوع «سال جدید، من جدید»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 13
  • بازدیدها 582
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,938
پسندها
41,552
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
-بسم‌الله-

ای نوبهار خندان از لامکان رسیدی
چیزی بیار مانی از یار ما چه دیدی
خندان و تازه رویی سرسبز و مشک بویی
همرنگ یار مایی یا رنگ از او خریدی
- مولوی

با سلام و وقت بخیر خدمت همه‌ی شما عزیزان.
درصورتی‌که با میزگرد آشنایی ندارید،‌ پیشنهاد می‌کنم لینک زیر رو مطالعه کنید.
قوانین - قوانین برگزاری میزگرد شبانه | انجمن یک رمان

با توجه به استثنای سال نو، امروز رو زودتر از باقی موعد‌ها با موضوع متفاوتی از میزگرد در خدمتتون هستیم.
سال نو نزدیکه و طبیعت در حال گرفتن نفسی دوباره برای بهاره. درست مثل طبیعت، ما هم زمستون سردی رو گذروندیم و حالا...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

MOBlN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
12/9/21
ارسالی‌ها
1,025
پسندها
22,679
امتیازها
42,073
مدال‌ها
31
سطح
28

هوای اطراف را درون ریه‌هایت بکش، حس می‌کنی؟
یک بوی آشنا در چند فرسخی به سمت‌مان می‌تازد.
بوی عید است، بوی بهار!
بوی گل است، بوی عطر
بوی لباس می‌آید، رایحه نو بودنش.
بوی پول نیز می‌آید، عیدی‌های تا نخورده.
بوی آغوش می‌آید! چیزی که شاید تنها در لحظه تحویل سال، خجالت را کنار گذاشته و تسلیمش شویم.
از بو که گذر کنیم، به رنگ بهار می‌رسیم، همان رنگی که نقاشش با گل‌های زیبا به آن جلا داده.
رنگ شیرینی‌های در ظرف، که آدم را به کمی یواشکی کش رفتن فرا می‌خواند.
رنگ چهره‌ی آشنایانی که سال به سال، تنها همین عید است که راه دیدنشان را نشان می‌دهد.
ولی بوی دردسر نیز می‌آید، پذیرایی‌های زورکی و کار کشیدن‌های الکی :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d: :broken-heart:

عیدتون پیشاپیش مبارک...

ʀᴏᴍɪɴᴀ

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,670
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

درود
نوروز و حال و هوای نابش شاید چند وقتیه مثل قبل دل نمی‌بره شاید چون بست خانواده‌ها غرق در مشکلات روزمره شده و بیماری کرونا همچنین تو ذوق میزنه‌.
کرونا این حق رو از ما سلب کرده که عطر بهاری در کوچه و برزن رو به ریه بکشیم...اما نمیتونه مانع لذت بردن ما از این آئین باستانی بشه.
شاید دید و بازیدها به حداقل رسیده باشه اما هنوزم نوروز با همه‌ی قشنگی‌هاش هست.
هفت سین و ماهی قرمزهای تو حوضچه هنوزم قشنگن و دل ما رو متقلب می‌کنند.
هنوزم خریدهای عیدانه هست و خانم‌هایی که از یه هزار تومنی ته جیب آقاشون دریغ نمی‌کنن.
شاید کمی کمرنگ شده باشه اما به بکری و هیجان انگیزی سابقه.

بهار سخاوتمند است، دامنی از گل به زمین می‌بخشد.
کمی...

آخرین ویرایش
امضا : ʀᴏᴍɪɴᴀ

Ālbā

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
8/1/22
ارسالی‌ها
189
پسندها
2,588
امتیازها
13,813
مدال‌ها
11
سطح
11

بهار است و هوای بهاریش
بهار است و جنب و جوش خرید عیدانه‌اش
بهار بی‌تاب‌ترت می‌کند برای دیدن آشنایان راه دور
بهار می‌گوید غبار را پاک کن و سرورم را مهمان دلت کن
شیرینی‌های مرتب شده در ظرف؛ شکلات‌های رنگین که چشمک می‌زنند تا با چای داغ عصرگاهی نوش جانت کنی
حاجی فیروز باری دیگر در خیابان‌ها می‌خواند و دندان‌های ستاره مانندش میان سیاهی شب پیدا می‌شود
بهار است و شادی؛ بهار است و تبریک؛ بهار است و مهمانی؛ بهار است و دل خوش یک ایرانی... .

امضا : Ālbā

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,938
پسندها
41,552
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سالی که برای من گذشت، سال تقریبا فشرده‌ای بود و به‌نحوی، بیشتر از قبل استقلال پیدا کردم و مسئولیت خودم رو قبول کردم.
یکی از چالش‌های جدیدی که باهاشون روبه‌رو شدم، تعامل با اجتماع بود. به‌خاطر کرونا طبیعتا مدت زیادی رو دور از بقیه وقت گذروندم و با بعد از واکسیناسیون همگانی، برگشتن به زندگی عادی برام سخت بود.
انجمن به‌علاوه‌ی جمع‌های دوستانه، مهارت برقراری ارتباط من رو مورد آزمایش قرار دادن و همین حین، فهمیدم که باید به خودم احترام بذارم تا بتونم به دیگران احترام بذارم، باید حریم خصوصی و حد و مرز خودم و همین طور دیگران رو بشناسم تا بتونم ارتباط سازنده‌ای داشته باشم و... موارد دیگه‌ای که تونستن شخص پخته‌تری نسبت به قبل از من رو بسازن.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,938
پسندها
41,552
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
همون‌طور که گفتم، سال فشرده‌ و سختی برام بود و درش تا بخش خیلی زیادی مهارت‌های زندگی دیگه‌ای رو هم یاد گرفتم.
مهارتی مثل برنامه‌ریزی، تعیین اولویت و استفاده بهینه از زمان.
همین حالا، نمی‌تونم ادعا کنم که در این موارد خبره هستم و کاملا به زمانم تسلط دارم؛ اما نسبت به قبل پیشرفت بزرگی داشتم و می‌تونم عملکرد مفید‌تری داشته باشم.

همچنین، تنش‌های احساسی زیادی رو تجربه کردم و بالطبع، تونستم تسلط بهتری روی احساساتم و کنترل مشکلات به‌دست بیارم؛ هر چند هنوز کار خیلی زیادی داره.
مشکلاتی که گذروندم، به من در شناخت خودم و نقاط قوت و ضعفم کمک زیادی کردن. همچنین بهم یاد دادن که دریافت کمک روحی چیز بدی نیست، میشه به‌صورت گروهی کار کرد و نیاز نیست همه‌چیز رو خودت یه تنه هندل کنی و...

در کل،...​

ℛℴℎ

منتقد انجمن + نویسنده‌ی ادبیات
پرسنل مدیریت
مدیر تالار فرهنگ و مذهب
تاریخ ثبت‌نام
27/7/18
ارسالی‌ها
1,376
پسندها
25,382
امتیازها
47,103
مدال‌ها
54
سطح
28

• مدیر
قبل از 1400 همیشه حس میکردم شروع یه قرن جدید باید هیجان زیادی داشته باشه. مثل کلی اتفاق دیگه که همچین حسی بهشون داشتم. اینکه 18 ساله بشی و لابد یهو از این رو به اون رو میشی، کلی اتفاق جالب میفته و ... .
اما عید 1400 فرقی نداشت. حول حالنا گفتیم اما حالمون حول نشده بود. انگار که مشکلی وسط کار باشه. یه قرن کامل تموم شده بود اما فرق خاصی نداشت. متوجه شدم زمان قرار نیست چیزی رو رقم بزنه! قدم هایی که در زندگی برمیداریم زندگیمون رو شکل میدند.
انتخاب های ما، افکار ما، حسی که به زندگیمون داریم خاطراتمون رو هم شکل میدند، پس اگر قدم درست و بهتری در سال 1400 برمیداشتم اونوقت فرق میکرد. اونوقت حالم بهتر میشد و عید میشد.
حدیث جالبی داریم که میگه هر روز که در اون نیکی کنید عید...

امضا : ℛℴℎ

خواهرِ امینِ مدالخور

کاربر فعال وحشت + نقاش انجمن
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/11/21
ارسالی‌ها
2,455
پسندها
33,771
امتیازها
64,873
مدال‌ها
40
سطح
33

سال ۱۴۰۰ ۴روز دیگه با تمام بدی و خوبی‌هاش تموم میشه.
من امسال خیلی تغییر کردم. از راه‌های غلط بیرون اومدمو زندگیمو درست کردم. با اینجا آشنا شدم و کلی دوست پیدا کردم. ویراستاری یاد گرفتم که چه تو انجمن و چه تو زندگی عادیم بهم کمک می‌کنه‌. یاد گرفتم مسئولیت پذیر باشم.
از وقتی اومدم اینجا اجتماعی شدم و از بُعد تودارم اومدم بیرون. ترس از روبه‌رو شدن با بقییه رو کنار گذاشتمو یاد گرفتم ک هیچ چیز ترس و خجالت نداره.
امیدوارم تو سال ۱۴۰۱ سال بهتر و یه زندگی بهترو آغاز کنم و پیشرفت‌های خوبی داشته باشم؛ البته نه فقط خودم بقییه هم همینطور.

امضا : خواهرِ امینِ مدالخور

Reyhun Khosravi

گوینده آزمایشی
گوینده آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
22/4/21
ارسالی‌ها
249
پسندها
7,476
امتیازها
21,013
مدال‌ها
15
سطح
11

سلام :)
چ میزگرد قشنگی...
من امسال تیرماه اولین کنکورم رو دادم و دیپلمم رو گرفتم... پشت کنکور موندم... تجربه ی سخت و غم انگیز اما به شدت دوست داشتنی ای بود اون هم زمانی که کلی به شناخت خودم و بزرگ شدنم کمک کرد... زیر بار رشته ای که با شخصیتم همخونی نداشت، نرفتم...
تونستم راه خودم رو پیدا کنم و بی خیال حرف مردم و هدف هایی که جامعه، بهمون القا می کنه، بشم... تغییر رشته دادم به ریاضی... بودن توی مسیر خودم از قشنگ ترین احساساتی بود که تجربه اش کردم... دوباره شروع به نوشتن کردم و دیدم چقدر نوشتن برام موثر و کمک کننده ست... اولویت های زندگیم رو دوباره چیدم...
قدم های خوبی به سمت استقلال برداشتم... دو تا مهارتی که دوست داشتم رو یاد گرفتم و هفده...

امضا : Reyhun Khosravi

Arjmand

مدیر تالار فرهنگ و مذهب + خبرنگار انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار فرهنگ و مذهب
تاریخ ثبت‌نام
30/9/20
ارسالی‌ها
1,196
پسندها
1,767
امتیازها
12,673
مدال‌ها
13
سطح
10

• مدیر
سالی که گذشت مخلوطی ازسختی و هیجان و استرس برام به همراه داشت همه اش به خاطر دختر کلاس اولیم بود و بی تجربه بودن من :458049-1a8c8784c85356a3b2e074d2590e8c9c:
امیدوارم سال پیش رو برای همه پر از خیر و برکت و سلامتی باشه همچنین ما مامان های سخت کوش:458211-8e33e52a2f7bd5005505daf268120cac:

امضا : Arjmand
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا