گفتمان‌آزاد خون درنا سرخ نیست | جانان.م کاربر انجمن یک رمان

دلبـر که جان فرسود از او

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/3/21
ارسالی‌ها
839
پسندها
39,733
امتیازها
58,173
مدال‌ها
24
سطح
33

• نویسنده موضوع
رمان: خون درنا سرخ نیست
نویسنده: جانان.م
ژانر: #اجتماعی #جنایی #عاشقانه

خلاصه: آدم‌های شهر همیشه برای لقمه‌ای نان می‌دوند. فقیر و غنی ندارد، همه در حال دویدنند. رفیق قدیمیِ عطا برای نان، برای سفره‌ی بزرگ‌تر به بیراهه می‌رود.درنا در خیال خودش نجات‌دهنده است. انتخاب می‌کند و مسیر جدیدی را پیش روی خودش می‌بیند.در این میان کسی کشته می‌شود. بهنام، به عنوان بازپرس ویژه‌ی قتل، درگیر حل کردن معمای قتل شده و کم کم پی می‌برد که در زندگی شخصی خودش هم معماهایی لاینحل وجود دارند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

خاکستر

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
2/3/21
ارسالی‌ها
22
پسندها
79
امتیازها
90
مدال‌ها
1
سطح
0

شروع رمان خیلی عالی به نظر می‌رسه‌. طوری که هر طور شده خواننده رو ترغیب کرد تا ادامه‌اش بده‌.
نقطه‌ای که خیلی جذابش میکنه اینه که از شروع رمان نمی‌ذاره که خواننده همون‌جوری راحت همون‌جا بشینه و نگاه کنه. خواننده رو با دادن ویژگی‌های مخصوصی به شخصیت‌اصلی‌ها اونم همون اول داستان درگیر میکنه. انگار که همون اول خواننده رو عاشق موهای فرفری عطا و لودگی‌های مُری می‌کنه، تا به همین راحتی نتونه بذاره و بره. من هرچی داستان بیشتر می‌گذشت، بیشتر درگیر شخصیت‌اصلی‌ها مخصوصا عطا و مُری میشدم و داستان از نظر شخصیت‌پردازی
طوری که تکراری نباشه،
عالی بود.
روزمرگی‌هایی که داستان نشون می‌داد واقعا قابل لمس و حس کردن بود‌. ذره‌ای به نظر دور از واقعیت نمی‌رسید و انگار واقعا میتونستیم اون بو و رنگ و حس رو...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

دردانه. ع

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
29/8/23
ارسالی‌ها
843
پسندها
5,431
امتیازها
22,273
مدال‌ها
15
سطح
12

سلام
جدا از قلم خوب نویسنده و داستان مهیج رمان چیزی که بیشتر از همه نظر منو جلب کرد شخصیت پردازی بی نقصش بود نویسنده با توانایی کامل شخصیتها را چنان معرفی کرده بود که به وضوح میتوانستی تصور کنی و نکته دوم جزئیات دقیق خصوصا در مورد روند کار پلیس و بازپرس بود که اثر را متمایز کرده بود و نشان میداد تحقیقات جامعی پشت اثر هست. به نویسنده خوش ذوق و توانا تبریک میگم بابت نوشتن چنین رمان محشری امیدوارم هرچه سریعتر روند پارتگذاری رو از سر بگیره

امضا : دردانه. ع

حصار آبی

ناظر آزمایشی رمان + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,177
پسندها
14,061
امتیازها
70,673
مدال‌ها
49
سطح
22

• مدیر
سلام جانانانم، تو همخواهی شرکت کردم ولی متاسفانه فرصت همراهی نداشتم، من اونو تو گروهی که پارت‌گذاری رمانت رو انجام میداد منظورم تل هستش دنبال می‌کردم و مثل همیشه در عجب این اطلاعات جامعت هستم. باید بگم واسه سرو پناه، برای فهمیدن رتبه‌ها و سلسله مراتب پلیس‌ها و اینا تقریبا نت رو شخم زدم و آخرش نگاهم به جریانات مثل نگاه الانت نشد. شخصیتا رو طوری زنده جلوه دادی که گرچه من زیاد جلو نرفتم ولی از باور اینکه چقدر راحت اونا رو خط می‌زنی انگار که نه انگار به من خواننده تلقین شده که ما قرار تا آخر باهاشون همراه بشیم و حالا می‌بینیم انقدر زود به آخر رسیدیم.
فکر کنم جدی باید بجای تحقیق توی اینترنت و پرسش از اینو اون، فقط کارای تو درسته قورت بدم.
و یا مستقیم بیام باهات گپ بزنم و هر چی سؤال هست بپرسم...

امضا : حصار آبی

NIKO

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/4/24
ارسالی‌ها
70
پسندها
533
امتیازها
2,648
مدال‌ها
5
سطح
5

سلام
ابتدا میخواستم از قلم نویسنده تشکر کنم چون هنر رمان‌نویسی یعنی اینکه احساس نوشته رو به خواننده منتقل کردن و من خیلی لذت بردم از اینکه این کار به نحو احسنت انجام شده بود. کارکترها کاملاً از نظر شخصیتی و خصوصیات ظاهری به خوبی توصیف شده بودن
رمان کاملا غیر قابل پیش‌بینی بود و از این نظر قلم نویسنده قابل ستایشه
من بیشتر از همه از این لذت بردم که نویسنده اطلاعات بالایی نسبت قوانین دادگستری و حقوقی داشت و این اطلاعات رو با خواننده به نحو احسنت در میون گذاشت و به صورت کاملاً حرفه‌ای به برخی قوانین کنایه هم زد از این نظر که یک زن وقتی از زندگی زناشوییش لذت نمیبره یا دل مرده شده چرا دلیل موثقی برای دادگاه نیست
همچنین بنده از مشکلات خانوادگی‌ای که نویسنده به صورت خیلی آشکار و شفاف به اون در...

امضا : NIKO

معصومه فخیری

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
4/4/24
ارسالی‌ها
67
پسندها
300
امتیازها
1,723
مدال‌ها
4
سطح
4

خیلی از خوندن رمانتون لذت بردم. مرگ مری قابل پیش بینی نبود. و همین امر باعث شده بود خواننده جذب رمان بشه. توصیف مکان و شخصیت پردازی و... به خوبی انجام شده بود.
از اینکه به بعضی از مشکلات اجتماعی هم اشاره کرده بودید متشکرم.
قلمتون پایدار

امضا : معصومه فخیری

HORZAD_ES

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
28/12/21
ارسالی‌ها
218
پسندها
3,734
امتیازها
16,413
مدال‌ها
11
سطح
11

خب... اول از همه سلام و خسته نباشید و منو پذیرا باش خانوم نویسنده:)))
حالا بریم سراغ نظر بنده...!

خلاصه رمان جذابیت کافی داره
نه انقدر مجهوله که آدمو گیج کنه، نه انقدر همه چی ساده و مشخصه که جذابیتش کم بشه.
مقدمه هم با سوژه رمان و نام انتخابی همخوانی داره، و حتی بخشی از اونو ما در ادامه رمان شاهدیم؛ وقتی که توی مقدمه گفته شد، مردی که زیر درخت زیتون می‌میرد، در واقع مشخص شد منظور همون موری هست که جسدش زیر درخت پیدا می‌شه.
کلا در مقدمه کماکان به مسائل و مصاعب شخصیت های داستان اشاره شده و همه‌ی اونها را نشونه و نمادی از مرگ درنا معرفی کرده.
آغاز رمان بیشتر حول عطا و مری می‌چرخه و همین اوایل تفاوت بین این دو تا کاملا خودشو نشون می‌ده...

آخرین ویرایش
امضا : HORZAD_ES

A.Khani

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/9/22
ارسالی‌ها
43
پسندها
186
امتیازها
503
مدال‌ها
1
سطح
1

سلام اول یه خسته نباشید میگم به خدمت نویسنده عزیز که واقعا قلمش خوش درخشیده، رمان ریتم خوبی داره و شخصیت پردازیشم خوبه از شخصیت عطا هم خیلی خوشم اومد و جدا از رمان معلومه که نویسنده وقت زیادی برای رمان گذاشته اطلاعاتی که در متن رمان مشاهده میکنیم رو کمتر کسی شاید بدونه و یه نکته که باید بگم اینه که بنظرم اگه نویسنده رمان رو به زبون ساده امروزی مینوشت خواننده درک بهتری از رمان داشت ولی با این حال نویسنده از کلمات سخت و دشواری استفاده نکرده تا خواننده گیج بشه در کل با همین روال ادامه بده

دلبـر که جان فرسود از او

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/3/21
ارسالی‌ها
839
پسندها
39,733
امتیازها
58,173
مدال‌ها
24
سطح
33

• نویسنده موضوع
سلام به شما رفیق جدید من و درنا:day-dreaming:
به خاطر تأخیر در پاسخگویی معذرت منو بپذیر:x3:
شروع رمان خیلی عالی به نظر می‌رسه‌. طوری که هر طور شده خواننده رو ترغیب کرد تا ادامه‌اش بده‌.
نقطه‌ای که خیلی جذابش میکنه اینه که از شروع رمان نمی‌ذاره که خواننده همون‌جوری راحت همون‌جا بشینه و نگاه کنه. خواننده رو با دادن ویژگی‌های مخصوصی به شخصیت‌اصلی‌ها اونم همون اول داستان درگیر میکنه. انگار که همون اول خواننده رو عاشق موهای فرفری عطا و لودگی‌های مُری می‌کنه، تا به همین راحتی نتونه بذاره و بره. من هرچی داستان بیشتر می‌گذشت، بیشتر درگیر شخصیت‌اصلی‌ها مخصوصا عطا و مُری میشدم و داستان از نظر شخصیت‌پردازی
طوری که تکراری نباشه،
عالی بود.
...

دلبـر که جان فرسود از او

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/3/21
ارسالی‌ها
839
پسندها
39,733
امتیازها
58,173
مدال‌ها
24
سطح
33

• نویسنده موضوع
سلام
جدا از قلم خوب نویسنده و داستان مهیج رمان چیزی که بیشتر از همه نظر منو جلب کرد شخصیت پردازی بی نقصش بود نویسنده با توانایی کامل شخصیتها را چنان معرفی کرده بود که به وضوح میتوانستی تصور کنی و نکته دوم جزئیات دقیق خصوصا در مورد روند کار پلیس و بازپرس بود که اثر را متمایز کرده بود و نشان میداد تحقیقات جامعی پشت اثر هست. به نویسنده خوش ذوق و توانا تبریک میگم بابت نوشتن چنین رمان محشری امیدوارم هرچه سریعتر روند پارتگذاری رو از سر بگیره
سلام به دردانه جان:day-dreaming:
معذرت منو بابت تأخیر در پاسخگویی بپذیر:x3:
خیلی مفتخرم که همراه درنای من شدی و به دلت نشسته.
و ممنونم که نظرت رو برام نوشتی و باعث خوش اقبالی منه که همچین...

عقب
بالا