نقد و بررسی نقد رمان این عشق مرد می‌خواهد | آرزو توکلی کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع A.TAVAKOLI❁
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 3,261
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,882
پسندها
92,832
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
کد رمان: 2330
ناظر: Bina.a suspicious

نام رمان: این عشق مرد می‌خواهد.
نام نویسنده: آرزو توکلی
ژانر: تراژدی_عاشقانه
زاویه دید: دانای کل
خلاصه:
قاصدک صدر، تک دختر و نازپرورده رضا صدر، بی خبر از گذشته‌ی پر ماجرای پدر، دلباخته‌ی علی والا مدیر عامل شرکت ساختمان سازی والا می‌شود. زمانی که قاصدک در تب و تاب عشق علی‌ست، به تدریج گذشته ی رضا صدر، سرنوشت دختر دردانه اش را دستخوش تغییرات می‌کند.

آخرین ویرایش
امضا : A.TAVAKOLI❁

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

*قوانین نقد*

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید ...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.Śin

Hab85__

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
12/8/19
ارسالی‌ها
271
پسندها
3,620
امتیازها
16,513
سطح
0

سلام
خیلی ممنون بابت این رمانی که می‌نویسید.
خلاصه‌ی داستان، نام رمان، ژانر رمان و شروعش بسیار جذاب هستن.
تنها مشکلی که به نظرم خیلی توی چشمه این موضوعه که شما توی پست های اول زیاداز منولوگ استفاده نکردید. در ازاش توی پست های آخرتون تقریبا بیشتر پست منولوگو توصیفاته... این موضوع به نظرم یکم آزار دهنده ست.
اوایل رمان کم‌بود توصیفات رو داشتم. می شد با توصیفات بیشتر و مهیج تر جذابیت رو بیشتر کرد. مثلا اون‌جایی که سر قاصدک می شکنه می شد با توصیفات بیشتر احساسات، مکان و چهره و حالت رمان رو بیشتر بسط داد. در عوض این دو سه پارت آخر خیلی بهتر شده رمان. مطمئنم که این بهتر شدن رمان مخصوص این پارت‌ها نیست و شما با قلم فوق العاده قدرتمندتون یک رمان جذاب رو ارائه میدید.
حرف آخر(نقد نیست):
بنده شخصا...

*Soheyla*

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
19/5/19
ارسالی‌ها
1,119
پسندها
28,542
امتیازها
52,073
مدال‌ها
28
سطح
28

اولین بار که رمان و خوندم همون اول بدون اینکه خلاصه رو بخونم از توصیف حالات علی فهمیدم یه بازی عاشقانه برای انتقامه، راستش با خودم فکر نمی‌کردم جذبش بشم!
اما قلمت به قدری زیبا و قشنگ بود که عاشقش شدم. بگذریم
من فقط چندتا مشکل کوچولو ازت دیدم اونم با چندتا ویرایش حل میشه
بعضی از کلمات رو جا انداخته بودی مثل دال در دخترم. و فقط اونجا که اوج شکست پدر قاصدک بود که گفته بودین دستش لرزید و چشمش لرزید و بغضش لرزید! بجای و از ویرگول استفاده میکردی قشنگتر میشد.
امیدوارم نویسنده‌ی عزیز از نقدم ناراحت نشن و با انرژی تر رمانشون رو ادامه بدن:heart:

امضا : *Soheyla*

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,882
پسندها
92,832
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
اولین بار که رمان و خوندم همون اول بدون اینکه خلاصه رو بخونم از توصیف حالات علی فهمیدم یه بازی عاشقانه برای انتقامه، راستش با خودم فکر نمی‌کردم جذبش بشم!
اما قلمت به قدری زیبا و قشنگ بود که عاشقش شدم. بگذریم
من فقط چندتا مشکل کوچولو ازت دیدم اونم با چندتا ویرایش حل میشه
بعضی از کلمات رو جا انداخته بودی مثل دال در دخترم. و فقط اونجا که اوج شکست پدر قاصدک بود که گفته بودین دستش لرزید و چشمش لرزید و بغضش لرزید! بجای و از ویرگول استفاده میکردی قشنگتر میشد.
امیدوارم نویسنده‌ی عزیز از نقدم ناراحت نشن و با انرژی تر رمانشون رو ادامه بدن:heart:
بله اون قسمت‌ها رو بخاطر تایپ با گوشی به مشکل برخوردم،
اونجاهم به خاطر قافیه‌ی جمله و گذاشتم...

Lilly7

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
135
پسندها
1,900
امتیازها
11,503
مدال‌ها
7
سطح
8

اول از همه از اسم رمان خوشم اومد و وقتی که وارد داستان شدم و از احساسات شخصیت ها با خبر شدم، برام جالب تر شد. از اینکه می بینم مرد نقش اول از اون آدم های مغرور و سرد نیست که احساستش رو بروز نمی ده، خوشحالم.
امیدوارم نویسنده محترم هر روز با نیرو مضاعف و با عشق به نوشتن ادامه بده :heart:

Hab85__

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
12/8/19
ارسالی‌ها
271
پسندها
3,620
امتیازها
16,513
سطح
0

خب یه نقد کوچیک دارم از این چهل پستی که گذاشتی
ایده‌‌ی داستان، توصیفاتت، ژانر و خلاصه، همه و همه عالی هستن؛ اما یه موضوعی که زیاد به چشم می‌آد اینه که علی اصلا تعادل رفتاری نداره موقعی مهربون می‌شه یا عصبی می‌شه رو می‌شه با توصیفات بیشتر احساسات وحالاتش، این عدم تعادل رفتاریش رو بهتر نشون داد و صحنه‌‌های زیباتری رو ساخت
مثلا همین که می‌خواست تو کلانتری قاصدک رو بزنه، می‌شد عصبانیتش رو( نه کاری که می خواست انجام بده رو) بیشتر توصیف کرد...
در کل حس میکنم شخصیت پردازی علی به نظرم برات خیلی سخت تر از بقیه ست...
به هر حال من منتظرم تا عاقبت این جنگ و دعواهای علی و ... رو ببینم که چی می‌شه

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,882
پسندها
92,832
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
خب یه نقد کوچیک دارم از این چهل پستی که گذاشتی
ایده‌‌ی داستان، توصیفاتت، ژانر و خلاصه، همه و همه عالی هستن؛ اما یه موضوعی که زیاد به چشم می‌آد اینه که علی اصلا تعادل رفتاری نداره موقعی مهربون می‌شه یا عصبی می‌شه رو می‌شه با توصیفات بیشتر احساسات وحالاتش، این عدم تعادل رفتاریش رو بهتر نشون داد و صحنه‌‌های زیباتری رو ساخت
مثلا همین که می‌خواست تو کلانتری قاصدک رو بزنه، می‌شد عصبانیتش رو( نه کاری که می خواست انجام بده رو) بیشتر توصیف کرد...
در کل حس میکنم شخصیت پردازی علی به نظرم برات خیلی سخت تر از بقیه ست...
به هر حال من منتظرم تا عاقبت این جنگ و دعواهای علی و...

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,424
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

سلام رمانتونو خوندم، قشنگ بود اول‌های رمان یکم توصیفات کم بود، ولی به مرور حل شده.
یخ مشکلی که اول رمان می‌شه فهمید از همون اکل رمان رو با دیالوگ شروع کردید... می‌تونستید برای جذابیت بیشتر! از مونولو گ شروعش کنید.
و یک نکته دیگه در رمان عدد رو نمی‌نویسن مثلا شما نوشتید ۵۰۰ در رمان به حروف نوشته می‌شه.
امیدورام همی‌شه موفق باشید و رمان‌های زیباتونو ادامه بدید∞

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

سلام نویسنده عزیز رمانت فوق العاده است و قلم حسابی قوی داری! رمانت بسیار جذابه و دلنشین، من تازه شروع به خوندن کردم و خواستم نقدم رو ارائه بدم:)
نام رمان:
نام رمان جمله است و طولانیه. نقطه ی ضعفیه برای رمان قشنگتون ولی با ژانرها به خصوص عاشقانه در ارتباطه و خواننده از همون اول با خوندن عنوان ژانر عاشقانه رو متوجه میشه. با توجه به محتوای رمانت نامت مناسبه ولی تنها مشکلش طولانی بودنشه.
ژانر: ژانر ها تراژدی و عاشقانه بودن، در اول رمان ژانر عاشقانه محسوس بود و بعد از عقدشون ژانر تراژدی خودش رو نشون داد. ژانرهای مناسب و درستی انتخاب شده بود. الویت نویسنده با ژانر تراژدی بود که در اول رمان این رو خواننده متوجه نمیشه و هر چه که بگذره تراژدی مشهودتره میشه.
خلاصه:
خلاصه کوتاه و خوبی...

امضا : Niyosha22
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.