عبارات تاپیک جامع عبارات زبان فرانسوی

• نویسنده موضوع a.frznh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 41
  • بازدیدها 5,144
  • کاربران تگ شده هیچ

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

درخواست کمک در موقعیت‌های اضطراری

پلیس: Police (پلیس) بیمارستان: L’hôpital (لوپیتال) آتش‌نشانی: Les pompiers (لِ پومپیه) سفارتخانه: Ambassade (آمباساد) مأمور پلیس: Un policier (اَن پلیسیه) آتش‌نشان: Un pompier (اَن پومپیه) اورژانس: Urgence! (اوقژانس) آتش‌سوزی! Au feu! (او فو) دزد! Au voleur! (او وولِق) مواظب باش! Attention! (اَتُنسیون) حادثه: Un accident (اَن اُکسیدُن) تصادف: Une collision (اُن کولیزیون) کمک! Aider (اِدی) دکتر خبر کنید: Appeler un médecin (اَپولی اِ مِدسا) یک آمبولانس خبر کنید: Appeler une ambulance (اَپولی او نامبولانس) من گم شده‌ام: Je suis perdu (ژو سوئی پِقدو)

امضا : raha.sabgh

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

کلمات و عبارات مورد نیاز در فرودگاه

فرودگاه: Aéroport (آیقوپوق) ورودی: Entrée (اُنتقه) خروجی: Sortie (سُقتی) سالن پرواز: Hall d’arrivée (آل داویقی) گمرک: Douane (دووان) گیت: Porte (پُقت) پرواز چقدر طول می‌کشد؟: Combien de temps dure le vol (کومبیَن دو توم دیوق لو وُل؟) چقدر لوازم سفر می‌توانم همراه خود ببرم؟: Combien de valises est-ce que je peux prendre (کومبین دو ولی زِست کو ژو پُپخُندق؟) چه زمانی باید به گیت مراجعه کنم؟ : Quand est-ce que je dois être a la porte (کووَن اِستکو ژو دو وایتقه لَپُقت؟) آیا پرواز تکمیل شده است؟ : Est-ce que le vol est complet (اِست کو لو وُله کُمپله؟) ویزای من چه مدت اعتبار دارد؟ : Pour combien de temps le visa est-il valide (پوخ کومبین دو توم لو ویزا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

استفاده از تاکسی یا خودروی شخصی

چقدر به شما بدهکارم؟: Combien est-ce que je vous dois (کومبین اِست کو ژو وو دووا؟) ممکن است من را به … برسانید؟ : Est-ce que vous pouvez m’emmener à (است کو وو پووه مومِنیا …؟) من عجله دارم.: Je suis pressé (ژو سوئیپ خِزه) اگر ممکن است، من می‌خواهم به… بروم.: Je voudrais aller à (ژو وودقه اَلیا …) ممکن است منتظر من بمانید؟: Pouvez-vous m’attendre (پووه وو مَت‌تاندق؟) به چپ یا راست بپیچید.: Tourner à gauche/droite (توقنی اَ گوش/ دُقات) اگر ممکن است، می‌خواهم یک خودرو اجاره کنم.: Je voudrais louer un voiture s’il vous plaît (ژو وودقه لووی آن وُیتوق، سیل وو پله) نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین کجاست؟ : Où est le station-service le plus proche (ووئه له استاسیون سقویس...

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

کلمات و عبارات موردنیاز در هتل و اقامتگاه

من نقد پرداخت می‌کنم: Je vais payer en espèces (ژو وو پِیه اُن اِسپِس) اگر ممکن است، من یک اتاق با دو تخت می‌خواهم: Je voudrais une chambre à deux lits (ژو وودقه اون شامبق اَ دُلی) اگر ممکن است، من یک اتاق با حمام می‌خواهم: Je voudrais une chambre avec une douche dans la chamber (ژو وودقه اون شامبق اَوِکون دوش دان لَ شامبق) تصفیه‌حساب چه موقع انجام می‌شود؟: Quelle est l’heure limite d’occupation (کِلی لُق لیمیت دوکوپاسیون؟)

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

کلمات و عبارات موردنیاز در هنگام مسافرت با قطار

آیا سکوی سوارشدن در قطار … همین جاست؟: Est-ce que c’est le bon quai pour le train de (اِس کو سی لو بون کی پوق لوتقَن دو …) لطفا برنامه‌ی حرکت قطارها را به من بدهید: Je voudrais l’horaire (ژو وودقه لوقِق- ق در آخر بسیار خفیف تلفظ می‌شود) اگر ممکن است، من یک بلیت دوطرفه به مقصد … می‌خواهم: Je voudrais un billet en aller retour pour (ژو وودقه اون بیه اُنَله قوتوق پوق – ق در آخر بسیار خفیف تلفظ می‌شود) اگر ممکن است، من یک بلیت یک‌طرفه به مقصد … می‌خواهم: Je voudrais un billet en aller simple pour (ژو وودقه اون بیه اُنَله سُمپِلُ پوق) باجه‌ی خرید بلیت کجاست؟: Où est le guichet (وه لو گیشه؟) ما کجا (در چه نقطه‌ای از مسیر) هستیم؟: Où sommes-nous...

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

کلمات و عبارات موردنیاز در هنگام صرف غذا در بیرون از خانه

من سیر شده‌ام: J’ai terminé (ژه تِقمینه) من … می‌خورم: Je vais prendre… (ژو وِپخُندق …) اگر ممکن است، من … می‌خواهم.: Je voudrais…. (ژو وودقه …) صورتحساب، لطفا: L’addition, s’il vous plaît (لادیسیون، سیل وو پله) کجا می‌توان یک رستوران خوب پیدا کرد؟: Où y-a-t-il un bon restaurant (او ای اَتیل اَن بون قستوقان ؟) یک میز برای دو نفر، لطفا: Une table pour deux, s’il vous plaît (اون تَبله پوق دوو، سیل وو پله) اگر ممکن است، من به مقداری نوشیدنی احتیاج دارم: Je voudrais boire quelque chose (ژو وودقه بوا کِلکُ شوز) یک لیوان آب، لطفا: Un verre d’eau, s’il vous plaît (اَن وِق دو، سیل وو پله) آیا غذای گیاهی دارید؟: Avez-vous des plats...

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

کلمات و عبارات موردنیاز برای خرید، کارهای روزمره و گردش

سوپرمارکت: Un hypermarché (آن ایپِقماقشه)
نانوایی: La boulangerie (لا بولانژقی)
لبنیاتی: La crémerie (لا کقِمِقی)
فروشگاه پنیر: La fromagerie (لاف قُماجقی) بانک: La banque (لا بُنک) اداره پست: La poste (لا پست) موزه: Musée (موزی) کتابخانه: Bibliothèque (بی‌بیوتِک)

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

سایر عبارات کاربردی

من فقط کمی فرانسه صحبت می‌کنم: Je parle un peu de français (ژو پَقل اَن پو دوف قانسه) می‌توانید انگلیسی صحبت کنید؟: Parlez-vous anglais (پَقله وون گِله؟) چی؟: Comment (کُما؟) متوجه نمی‌شوم: Je ne comprends pas (ژو نو کومپخون پَه) یک‌بار دیگر: Encore une fois (آنکُق اونو فوا) من یک سؤال دارم: J’ai une question (ژه اون کِستیون) نمی‌دانم: Je ne sais pas (ژو نو سه پَه) من دنبال … می‌گردم: Je cherche… (ژو شِقش …) می‌توانید به من کمک کنید؟: Pouvez-vous m’aider (پووه وو مِده؟) آموختن یک زبان جدید همیشه سرگرم‌کننده است و آموختن این چند کلمه و عبارت، شاید جرقه‌ای برای شروع آموزش زبان فرانسه باشد. به هر شکل با فراگیری این اطلاعات مختصر، سفر شما به کشور فرانسه آسان‌تر، امن‌تر و...

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

Je t’aime

ترجمه ی تحت الفظیِ “دوستت دارم” می شود “Je t’aime” و این رایج ترین و راحت ترین روش ابراز عشق خود به زبان فرانسه است. اما به طور طبیعی عبارات فرانسه زیاد دیگری وجود دارد که شما می توانید برای ابراز عشق استفاده کنید.

“Je t’aime” در خیلی از آهنگ ها و فیلم ها استفاده می شود.

Je suis amoureux de toi

“I am in love with you”.

“من عاشق تو هستم”.

در حالی که “je t’aime” می تواند برای ابراز عشق به دوستان و اعضای خانواده هم استفاده شود، شما فقط باید از “je suis amoureux de toi” در مورد عشق خود استفاده کنید.

اگر شما خانم هستید، باید به جای آن از حالت مونثِ “je suis amoureuse de toi” استفاده کنید.

چه طور به زبان فرانسه عشق خود را صدا کنید؟

حالا که شما می دانید چه طور به زبان فرانسه...

raha.sabgh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/10/18
ارسالی‌ها
533
پسندها
1,516
امتیازها
12,773
مدال‌ها
11
سطح
9

– جنسیت را با مسئولیت خود نادیده بگیرید

در زبان فرانسه، لغات یک یا دو جنسیت دارند: مذکر و مونث.

هر اسمی که شما یاد می گیرید با یک جنسیت همراه است، و یکی از مفاهیم سخت تر برای گویشوران انگلیسی این است که چنین چیزی حتی برای لغاتی که بی جان هستند هم صدق می کند. اَکه هِی، این حتی در مورد چیزهایی که اشیا نیستند هم صدق می کند!

Amour (عشق)

Jalousie (حسادت)

Chômage (بیکاری)

این ها تنها تعدادی از لغات مفهومی هستند که هنوز با جنسیت می آیند. حالت مشابه برای این لغات هم صدق می کند:

Chaise (صندلی)

Bouteille (بطری)

Sac (کیف)

در زبان فرانسه، استثنائات کمی وجود دارد و به عنوان یک مبتدی مهم است که از همان اول آگاه باشید که یادگیری جنسیتِ لغت یکی از آن قوانینی نیست که به راحتی نادیده گرفته شود...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا