گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد دلنوشته‌ی صداهای خاموش/ هاجر منتظر کابر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع حصار آبی
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 26
  • بازدیدها 595
  • کاربران تگ شده هیچ

حصار آبی

مدیر تالار ویرایش + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,109
پسندها
13,442
امتیازها
70,673
مدال‌ها
49
سطح
22

• نویسنده موضوع
  • مدیر
پست 24 خیلی جالب بود مخصوصا اونجا که گفتی
من هر آنچه بود را با پایان باران
از یاد بردم
عروسک اما
هنوز هم با آن لبخند گچی، کنار طاقچه
در دل نجوا می‌کرد
یادم تو را تا ابد.
خیلی خوب بودد.
فقط قیلی ویلی که تو دلمه :1: ، من اونموقع که می‌نوشتم مطابق با حال وهوا خودم می‌نوشتم و خبر نداشتم اینجا به دلنوشته تا چه اندازه اهمیت میدن، اینکه ویرش میزنن، سطح بندیش می‌کنن و...
واسه همین ممکنه زیادی ساده و پر ایراد باشن. ولی خب دلنوشتن دیگه
پست ۲۵ هم که انگار با دل آدم حرف می‌زد.
باعث شد، برم از اول بخونمش
ولی تو پست‌های آخرت یه چنن تا پست قالب...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : حصار آبی

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

سلام وقت بخیر^-^
اول از همه خسته نباشید میگم بابت نگارش این دلنوشته‌ی مملؤ از احساس. به عنوان ی خواننده نظرم رو میگم. همون‌طور که یکی از دوستان قبل‌تر گفتن، دلنوشته چیزی نیست که بشه با معیارهای رمان، داستان و... اونو سنجید. وقتی حرف از احساس میشه و این احساسات، کل دلنوشته رو کاور می‌کنن موضوع فرق می‌کنه. به شخصه حسی که از پست‌های ۷، ۹، ۱۶، ۲۳، ۳۵ دریافت می‌کردم رو خیلی بیشتر دوست داشتم:>
اما نکته‌ای که طبیعتاً هر خواننده‌ای رو اذیت می‌کنه تغییر لحن نویسنده‌ست که شما گاه ادبی و گاه محاوره‌ای نوشتید و مورد دوم حجم پست‌ها متغیر بود که به انتخابتون احترام می‌ذارم. به‌نظر من نقدی بر احساسات یک فرد وارد نیست چون برای اون شخص خیلی ارزشمنده. براتون آرزوی موفقیت می‌کنم♡

بریوان

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/2/22
ارسالی‌ها
90
پسندها
1,106
امتیازها
6,313
مدال‌ها
8
سطح
8

سلام عزیزم وقتتون بخیر
دلنوشته‌ی خیلی زیبایی دارید
کلماتی که با احساسات لطیفتون آغشته شده و روح خواننده ها رو نوازش می‌کنه
اکثر پست‌ها دلی بودن و اینطور که متوجه شدم گفتید که برای دل خودتون فقط نوشتید و انتظار استقبال رو نداشتید
و به نظر من اگه دیده نمیشد حیف بود و شکر بابت این موضوع ^
عنوان دلنوشته صداهای خاموش بود که در عین سادگی، پارادوکس بودن کلمات به چشم میخورد و دلنشین بود
مقدمه‌ بسیار جذاب بود
پیشنهادم برای بهتر شدن قلمتون اینه که سعی کنید از آرایه‌های ادبی بیشتر کمک بگیرید
آرایه‌هایی مثل تشبیه،استعاره،تضاد،و... کە در عین ساده بودن و استفاده‌ی راحت، جملاتتون رو برجسته تر میکنن
اکثر پارت‌ها با لحن ادبی نوشته شده بود اما در بعضی پارت‌ها از لحن محاوره استفاده کرده بودید و...

نرگس نوروزی

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
8/5/20
ارسالی‌ها
48
پسندها
298
امتیازها
1,003
مدال‌ها
2
سطح
2

سلام.
صدای خاموش ! آدم با خودش فکر میکنه که مگه صدا هم ممکنه خاموش باشه ؟ در جواب باید بگیم بله.
همچنین با خوندن متنتون توازن کامل اسم و محتواتون رو به چشم دیدم.
بار احساسی متن ها خوب بودن و سطح بالایی داشتن و غم و ناراحتی از سطر به سطر نوشته هاتون چکه می کرد‌.
بعضی قسمت ها منو عمیقا تو خودش حل می کرد.
با آرزوی موفقیت های روزافزون براتون.

امضا : نرگس نوروزی

Violinist cat❁

سرپرست بازنشسته ادبیات + نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
20/8/20
ارسالی‌ها
1,597
پسندها
21,387
امتیازها
43,073
مدال‌ها
27
سطح
28

درود
دلنوشته شما از لحاظ احساسات بسیار ملموس بود چون هم خلاقیتتون در به کارگیری آرایه‌ها به چشم میومد هم قلم توانایی داشتید. فقط این که دلنوشته گاهی در قالب شعر قرار می‌گرفت، انسجام رو به هم میزد. همچنین کوتاهی و بلندی پارت‌ها. یعنی حجم پارت‌ها گاه یکسان نبود. نثرتون هم بهتره یکدست باشه یا کاملا ادبی یا کامل محاوره.
اما در کل دلنوشته زیبایی بود با قلمی منحصر به فرد
موفق باشید♡

امضا : Violinist cat❁

ℛℴℎ

نویسنده انجمن + نویسنده‌ی ادبیات
منتقد انجمن
تاریخ ثبت‌نام
27/7/18
ارسالی‌ها
1,383
پسندها
25,454
امتیازها
47,103
مدال‌ها
54
سطح
28

سلام و خسته نباشی با قلم زیبایی که داری
اول از هرچیز اسم جالب مجموعه من رو جذب کرد که خلاقانه انتخاب شده بود. تناقضی که در صداهای خاموش بود البته من رو بیشتر به سمت یک تراژدی می‌شوند شاید تا عاشقانه‌هایی که قلم خورده بودند.
با این حال از خوندن مجموعه لذت بردم و این تیکه رو دوست داشتم:
ماهی‌عاشق اما؛
نمرده بود
او دچار دریای دیگری بود

امضا : ℛℴℎ

maraly0_0r

گوینده انجمن
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/9/22
ارسالی‌ها
49
پسندها
334
امتیازها
1,723
مدال‌ها
4
سطح
4

سلام قشنگم خسته نباشی!
من همه دلنوشتت رو کامل نخوندم ولی تا اینجایی که خوندم خیلی دوست داشتم و یه جاهایی هم بود که میگفتم چقدر منم این جمله.
در هر صورت که موفق باشی و خوب هرچیزی که میاد از دله دیگه بهش هم میگیم دلنوشته امیدوارم دلت گرد و غبار ها رو کنار بزنه و زندگی رو از نو شروع کنه درست مثل من.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,209
پسندها
16,574
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سلام و شب‌بخیر:)
اول این‌که هر چیزی که از دل بیاد، قطعاً به دل هم می‌شینه و برای من، این‌طوریه که با خودم می‌گم خب قراره توی این نوشته، با یک دیدگاه جدید، نوع نگارش و گزینش کلمات متفاوت روبه‌رو بشم که واقعاً هم همین‌طور بود.
من اسمِ دلنوشته رو دوست داشتم؛ اون انتظاری که از صدا داریم تا به گوش برسه، ولی شما با اضافه کردن «خاموش» به مخاطب گفتید که اتفاقاً حرف‌هاتون چیزهاییه که شاید مدت‌هاست شنیده نشده.
اگه بخوام از انتخاب واژگان بگم، احساس می‌کردم یه‌سری جاها باید دوباره بازنگری بشه و شاید جای برخی کلمات رو کلماتِ دیگه بگیره.[که البته در حد پیشنهاده] مثلاً:
▪️نادیده انگاشته بودی >> چون انگاشتن به معنیِ تصور کردنه، حس کردم این فعل خیلی با «نادیده» جور در...

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

حصار آبی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,109
پسندها
13,442
امتیازها
70,673
مدال‌ها
49
سطح
22

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سلام وقت بخیر^-^
اول از همه خسته نباشید میگم بابت نگارش این دلنوشته‌ی مملؤ از احساس. به عنوان ی خواننده نظرم رو میگم. همون‌طور که یکی از دوستان قبل‌تر گفتن، دلنوشته چیزی نیست که بشه با معیارهای رمان، داستان و... اونو سنجید. وقتی حرف از احساس میشه و این احساسات، کل دلنوشته رو کاور می‌کنن موضوع فرق می‌کنه. به شخصه حسی که از پست‌های ۷، ۹، ۱۶، ۲۳، ۳۵ دریافت می‌کردم رو خیلی بیشتر دوست داشتم:>
اما نکته‌ای که طبیعتاً هر خواننده‌ای رو اذیت می‌کنه تغییر لحن نویسنده‌ست که شما گاه ادبی و گاه محاوره‌ای نوشتید و مورد دوم حجم پست‌ها متغیر بود که به انتخابتون احترام می‌ذارم. به‌نظر من نقدی بر احساسات یک فرد وارد نیست چون برای اون شخص خیلی ارزشمنده...

حصار آبی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,109
پسندها
13,442
امتیازها
70,673
مدال‌ها
49
سطح
22

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سلام عزیزم وقتتون بخیر
دلنوشته‌ی خیلی زیبایی دارید
کلماتی که با احساسات لطیفتون آغشته شده و روح خواننده ها رو نوازش می‌کنه
اکثر پست‌ها دلی بودن و اینطور که متوجه شدم گفتید که برای دل خودتون فقط نوشتید و انتظار استقبال رو نداشتید
و به نظر من اگه دیده نمیشد حیف بود و شکر بابت این موضوع ^
عنوان دلنوشته صداهای خاموش بود که در عین سادگی، پارادوکس بودن کلمات به چشم میخورد و دلنشین بود
مقدمه‌ بسیار جذاب بود
پیشنهادم برای بهتر شدن قلمتون اینه که سعی کنید از آرایه‌های ادبی بیشتر کمک بگیرید
آرایه‌هایی مثل تشبیه،استعاره،تضاد،و... کە در عین ساده بودن و استفاده‌ی راحت، جملاتتون رو برجسته تر میکنن
اکثر پارت‌ها با لحن ادبی نوشته شده بود اما در...